10 tys. zł miasto wydało na przygotowanie rzeszowskiej Żwirowni do nowego sezonu. Otwarcie już w sobotę (4 czerwca).

Żwirownia, która znajduje się przy ulicy Kwiatkowskiego, to jedno bezpieczniejszych miejsc, gdzie w największe upały można się w Rzeszowie ochłodzić się i spędzić miło czas z najbliższymi. Kiedy przychodzą pierwsze wysokie temperatury każdy rzeszowianin myśli – Żwirownia!

W tym roku oficjalne rozpoczęcie sezonu  rozpocznie się już w sobotę (4 czerwca). Na przygotowanie kąpieliska do nowego sezonu miasto wydało 10 tys. zł. Zmieni się niewiele, choć stali bywalcy zauważą pewne nowości.

– Sprawdziliśmy dno, dowieźliśmy 2 tony nowego piasku, odnowiliśmy pomost oraz odmalowaliśmy hangary. Pojawi się też nowy punkt gastronomiczny – mówi Marcin Suwała, zastępca dyrektora Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza Żwirownią.

Nowy punkt gastronomiczny zastąpi dotychczasowy bar „Majorka”. Władze ROSiR-u mają nadzieję, że punkt będzie czynny już podczas pierwszego weekendu.

Ceny biletów pozostają bez zmian. Młodzież płaci złotówkę, dorośli 2 zł, a dzieci do lat 7 wejdą na teren kąpieliska za darmo.

Żwirownia będzie czynna przez cały tydzień od godz. 10:00 do 18:00. Marcin Suwała twierdzi, że jeżeli w największe upały będzie bardzo dużo ludzi, to ratownicy przy plaży będą nawet do 20:00.

W ub. roku Żwirownię odwiedziło ponad 40 tys. osób. Ale to tylko osoby, które zapłaciły za bilet. Wypoczywających nad miejskim kąpieliskiem było znacznie więcej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama