Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Marszałkowski

Chce zapoznać się z kulturą łemkowską u naszego południowego sąsiada w Medzilaborcach? Wsiądź do pociągu. Od soboty z Rzeszowa ruszyły wakacyjne kursy na Słowację. 

W sobotę 29 czerwca po raz pierwszy w tym roku wyruszył z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce „Wojak Szwejk”. Pociąg będzie kursował przez całe wakacje w soboty i niedziele. Dodatkowo w soboty, zaraz po przyjeździe do Medzilaborzec, pociąg wykona kurs do Sanoka i powrotny na Słowację.

Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł (połączenie w „Dobrej Cenie”) oraz 1 euro z Łupkowa do Medzilaborzec. W soboty i niedziele – Rzeszów odjazd 5:57 – Medzilaborce przyjazd 10:24, odjazd 17:48 – Rzeszów przyjazd 22:01. W soboty – Medzilaborce odjazd 10:31 – Sanok przyjazd 12:15, odjazd 15:50 – Medzilaborce przyjazd 17:36. „Wojak Szwejk” będzie kursował do 1 września.

Strona słowacka przygotowała w tym roku specjalną ofertę dla podróżujących pociągiem „Wojak Szwejk”. Muzeum Stuki Nowocześniej Andy Warhola w Medzilaborcach oferuje zniżkę za wstęp do Muzeum w wysokości 0,50 euro na podstawie biletu międzynarodowego na trasie Rzeszów Główny – Sanok – Medzilaborce w czasie weekendów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miasto Medzilaborce oferuje zniżkę 1 euro dla osoby do wycieczki pociągiem miasteczkowym oraz bezpłatny wstęp do Skansenu w Medzilaborcach na podstawie biletu międzynarodowego na trasie Rzeszów Główny – Sanok – Medzilaborce w czasie weekendów.

Pociąg „Wojak Szwejk” jest uzupełnieniem kursujących od 22 czerwca wakacyjnych pociągów „PolRegio” w relacjach Rzeszów – Zamość, Rzeszów – Sandomierz, Jarosław – Lublin. Szczegółowe rozkłady jazdy na stronie www.polregio.pl.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama