Reklama

Jeśli masz aparat i uwielbiasz robić zdjęcia to koniecznie musisz iść na spacer, ale nie byle jaki. W najbliższą sobotę (1 października) w Rzeszowie odbędzie się plener fotograficzny „Scott Kelby’s Worldwide Photo Walk”.

Wydarzenie będzie świetną okazją do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć i okazją do zaprezentowania ich w policyjnym kalendarzu na 2017 roku oraz wystawach plenerowych.

„Scott Kelby’s Worldwide Photo Walk” to ogólnoświatowe wydarzenie, które w poszczególnych miejscach organizują grupy zajmujące się fotografią. W Rzeszowie za spacer z aparatem odpowiedzialne jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne oraz Komenda Wojewódzka w Rzeszowie.

Trasa spaceru rozpocznie spotkanie w Galerii Nierzeczywistej RSF (ul. Matejki 10) o godz. 9:00, skąd uczestnicy przejdą na rzeszowski Rynek. Tam będzie na nich czekał  policyjny patrol w mundurach z okresu międzywojennego.

Następna część trasy przebiegnie ulicą Grunwaldzką w kierunku okrągłej kładki, gdzie na blask fleszy czekać będzie oznakowany radiowóz Alfa Romeo 159. Kolejny przystanek – ogrody bernardyńskie – będzie okazją  do sfotografowania patrolu ruchu drogowego na motocyklach.

Kolejną atrakcja natomiast będzie policyjny patrol konny w Parku Jedności Polonii z Macierzą (al. Cieplińskiego).

Udział w fotograficznym spacerze może wziąć każdy, niezależnie od tego, ile ma lat oraz czym i jak fotografuje. Nie trzeba się wcześniej nigdzie zapisywać, wystarczy przyjść punktualnie na spacer.

Najlepsze fotografie zgromadzone podczas tegorocznego spaceru fotograficznego zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Galerii Nierzeczywistej RSF, której wernisaż zaplanowano na 4 listopada.

Oprócz tego, najlepsze zdjęcia przedstawiające podkarpacką policję znajdą się w policyjnym kalendarzu na 2017 rok. Planowana jest również wystawa tych prac w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Dodatkowo dwóch fotografów, którzy podczas pleneru wykonają najbardziej efektowne zdjęcia zostanie zaproszonych do udziału w sesji fotograficznej planowanej na terenie Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie.

Zdjęcia wykonane podczas spaceru będzie można przesyłać na adres konkurs@rsf.rzeszow.pl w rozmiarze oryginalnym (umożliwiającym późniejszy wydruk w formacie 30×45), maksymalnie 6 sztuk (3 zdjęcia w tematyce ogólnej, 3 zdjęcia w tematyce policyjnej).

Do zdjęć należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy. Należy go wydrukować, czytelnie wypełnić i odesłać zeskanowany do 14 października.

Następnie specjalne jury będzie obradowało do 21 października, aby wybrać najlepsze zdjęcia, które pojawią się na listopadowym wernisażu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: