We wszystkich miastach wojewódzkich w sobotę (21 listopada) odbędą się marsze Szlachetnej Paczki. Rzeszów także włącza się do tej ogólnopolskiej inicjatywy.

Marsz Szlachetnej Paczki 2015 w Rzeszowie wyruszy o godz. 11:00 z al. Pod Kasztanami. Jego uczestnicy przejdą na Rynek. Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej konkretną pomoc.

W tym roku przy dźwiękach orkiestr i pod sztandarami czerwonych flag maszeruje cała Drużyna SuperW – wolontariusze Paczki i Akademii Przyszłości razem ze swoimi podopiecznymi, darczyńcy, dobroczyńcy oraz potrzebujące rodziny.

Szlachetna Paczka od 15 lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków. W tym roku mądrą pomocą obejmie ok. 20 tys. rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 620 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach – diagnozują sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu.

Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Marzymy o tym, aby w Polsce nie było podziału na biednych i bogatych. Chcemy, by ludzie pomagali sobie nawzajem. Walczymy o etos przedsiębiorczości w naszym kraju. Tylko tyle, albo aż tyle – mówi ks. Jacek Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki.

25 listopada ks. Stryczek będzie na Uniwersytecie Rzeszowskim przy ul. Pigonia 1. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00. Aby na nie wejść, trzeba mieć bilet. Liczba miejsc ograniczona.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama