Fot. Rzeszowski Dom Kultury. Na zdjęciu Kopiec Konfederatów Barskich
Reklama

– Każda godzina, aby do nas dołączyć jest dobra, każda godzina jest dobra, żeby uprzątnąć choć kilka śmieci – uważają organizatorzy akcji „Czysto pod Kopcem”, która w najbliższą sobotę 9 marca odbędzie się w Rzeszowie.

– Nadszedł czas, że słońce, śnieg i zimujące rośliny obnażyły przed nami ogrom śmieci zalegających w naszym mieście. Oczy cierpią, a po głowię krążą smutne myśli, że to przecież ludzka sprawka – opisuje pół żartem pół serio Bartłomiej Gancarczyk ze Stacji Rzeszów Dziki, która jest organizatorem akcji sprzątania „Czysto pod Kopcem”.

„Możemy to naprawić! Możemy ocalić małe zwierzęta przed tragiczną śmiercią! Możemy uczyć się odpowiedzialności za wspólne miejsca, pracy zespołowej i dbałości o nasze społeczne dobro – krajobraz, naturę, bezpieczeństwo – uważa Gancarczyk. 

Stacja Rzeszów Dziki zachęca do udziału w sprzątaniu Kopca Konfederatów Barskich. W sobotę 9 marca o godz. 11:00 razem z Zarządem Zieleni Miejskiej będzie można odkrywać tajemnice Kopca Konfederatów, wąwóz lessowy, zapomniane sady, dziedzictwo kolejowe i infrastrukturalne strony miasta.

Akcja wystartuje na końcu ulicy Dworaka. „Dzicy” chcą też stworzyć zespoły, które podobne akcje organizowałyby w swoich okolicach. – Niedoceniane tereny nabrzeży Wisłoka na osiedlach Pobitno, Tysiąclecia i Staromieścia czekają na nasze wspólne zaangażowanie w piękny i czysty Rzeszów – uważa Bartosz Gancarczyk. 

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Też próbowałem tam kiedyś dojechać rowerem i zawróciłem – powody jak wyżej. Wstyd dla miasta, że nie dba o takie miejsca !!!

  2. Nareszcie coś drgnęło – widzę z fotografi że jest tak jak tam było w 1964 roku gdy tam byłem ostatnio.
    Do akcji powinien włączyć sie osobiście ratusz : wykupić teren / wyciąć to co wadzi/ wykonać alejki/ zrobić taras widokowy z lornetkami / całą infrastrukture : parking- sracze itp aby ten teren żył a nie wyglądał tak jak by dopiero co tatarzy odstąpili ; O !

  3. A na ten kopiec to którędy się dostać? Byłem pod w tamtym roku ale były krzaczory większe odemnie i na wróciłem.

Comments are closed.