Zdjęcie: Materiały prasowe

Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci, które odbędą się w najbliższą sobotę. W programie m.in. konsultacje z lekarzem ortopedą, fizjoterapeutą i logopedą.

Sobotnia akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”, skierowanej do wszystkich rodzin z powiatu rzeszowskiego. Celem akcji jest promocja zdrowia i zachęcenie mieszkańców Rzeszowa i okolic do wykonania bezpłatnych badań prewencyjnych.

Kampania „Zdrowa rodzina na jesień” została podzielona na trzy etapy. W najbliższą sobotę (12 października) z badań i konsultacji ze specjalistami będą mogły skorzystać dzieci. W kolejne soboty (26 października i 16 listopada) bezpłatnie będą mogły się przebadać kobiety i mężczyźni.

Podczas sobotniej akcji, skierowanej do dzieci, dostępne będą m.in. bezpłatne konsultacje z neurologopedą, porady dietetyczne oraz pomiary indeksu masy ciała (BMI). Dodatkowo, mali pacjenci będą mieć możliwość konsultacji z lekarzem ortopedą, pod kątem wad postawy. Na miejscu obecny będzie również fizjoterapeuta, który pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.

Akcję profilaktyczną uzupełniać będzie kampania edukacyjna poświęcona prawidłowym nawykom żywieniowym. Dla małych pacjentów zostaną również zorganizowane bezpłatne warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oczekiwanie na konsultacje ze specjalistami umilą animatorki malujące twarze. Dla każdego pacjenta przygotowano również drobne upominki.

Bezpłatne badania będą trwały w godz. 10:00-14:00 na I piętrze w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym przy ul. Fredry 9. Szczegółowe informacje na www.zoz2.pl.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama