Zdjęcie: Materiały Green Velo

W sobotę (23 kwietnia) w Rzeszowie odbędą się dwie imprezy sportowo-rekreacyjne – 7. Rzeszowski Bieg Wielkanocny na Nowym Mieście i rowerowy I Rajd Szlakiem Green Velo. Policjanci przewidują niewielkie utrudnienia w ruchu.

W sobotę od godz. 14:00 do 16:00 na osiedlu Nowe Miasto odbędzie się 7. Rzeszowski Bieg Wielkanocny. Jego trasa przebiegać będzie głównie wewnętrznymi uliczkami na osiedlu.

– Utrudnienia mogą wystąpić, gdy biegacze pojawią się na ulicach Seniora, Popiełuszki i Witolda Świadka, gdzie ruch odbywać się będzie wtedy wahadłowo – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Także w sobotę przez miasto przejadą rowerzyści uczestniczący w I Rajdzie Szlakiem Green Velo. Jego uczestniczy wyruszą o godz. 10:00 z Zatoki Marino pod Lisią Górą.

Rowerzyści pojadą w kierunku Krzemienicy, gdzie powinni dotrzeć około godz. 13:00. Uczestnicy rajdu poruszać się będą szlakiem Green Velo. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na ulicach Piłsudskiego, Lwowskiej i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, gdzie wyłączony będzie jeden pas ruchu.

W drogę powrotną zawodnicy wyruszą około godz. 14:00 również jadąc szlakiem Green Velo. W Rzeszowie przejadą ulicami Rzecha, Ciepłowniczą, Siemieńskiego, Batorego, Siemiradzkiego oraz trasą nad Wisłokiem do mety przy Zatoce Marino.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama