Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Noc Muzeów, która zwykle mieszkańców Rzeszowa cieszy w maju, została przeniesiona do internetu. Trzy muzea staną wirtualnym otworem w sobotę (14 listopada).

Organizatorzy Nocy Muzeów nie mieli specjalnie wyjścia, ponieważ od soboty (7 listopada) rząd nakazał zamknięcie dla zwiedzających m.in. właśnie muzea. Podobnie było także na wiosnę, dlatego wydarzenie przeniesiono do internetu.

– W tym roku nie udało się zorganizować tradycyjnego, nocnego zwiedzania rzeszowskich muzeów. Bardzo nad tym ubolewamy, Noc Muzeów to jedno z naszych ulubionych wydarzeń. Spotkania ze zwiedzającymi są dla nas bardzo ważne, jednakże tym razem musimy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo zwiedzających i naszych pracowników – wyjaśnia Zuzanna Preis z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Niemniej jednak organizatorzy rzeszowskiej odsłony Nocy Muzeów się nie poddali i postanowili zorganizować wirtualną odsłonę tej imprezy, która odbędzie się w sobotę (14 listopada) od godz. 19:00.

Wystawy będą dostępne online na Facebooku Muzeum Okręgowego, Muzeum Dobranocek i Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli.

PROGRAM WIRTUALNEJ NOCY MUZEÓW: 

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie:

– 19:45: Prezentacja wideo „Witkacy, pastele ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie”

– 20:45: Prezentacja eksponatów poddanych konserwacji dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży biletów podczas Nocy Muzeów w 2019 roku.

– 21:00:  Prezentacja wideo „Galeria Malarstwa Europejskiego, kolekcja Dąmbskich”

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie

– 22:00 „Odchodzące ślady zatrzymać w pamięci” zapowiedź wystawy, prezentacja wideo wybranych eksponatów.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

– 19:00 – Wirtualna prezentacja wystawy planszowej „Wyprawy z Krecikiem” w formie prezentacji na Facebooku

– 20:00 – Wirtualne oprowadzanie w formie filmu, również w języku migowym, po wystawie „Wyprawy z Krecikiem” na platformie YouTube oraz Facebook.

– 21:30 – Wirtualne zajęcia edukacyjne dla dzieci pt. „Poznaj z Krecikiem proces powstawania płótna” na platformie YouTube oraz Facebook.

– 22:30 – Prezentacja oryginalnej lalki filmowej Misia Uszatka, która w tym roku przeszła konserwację dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży biletów podczas Nocy Muzeów w 2019 roku. (Facebook, YouTube)

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: