Degustacja miodu, wybór najlepszego, promocja pszczelich produkcji – to część atrakcji XII Podkarpackiego Święta Miodu, które w sobotę odbędzie się w Rzeszowie.

Impreza odbędzie się w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie. W trakcie święta zaplanowano rozstrzygnięcie trzech konkursów: „Najlepsze Pasieki Podkarpackie 2016”, „Producenci miodów pitnych i nalewek”, „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”.

W trakcie święta odwiedzający będą degustować miody i mogą oddać głos na najlepszy miód w ich ocenie. Ponadto, zaplanowano wykład pt. „Warroza i zgnilec amerykański jako dwie najgroźniejsze choroby pszczół w Polsce”

– Pszczelarze będą promować swoje wyroby: miód oraz produkty pszczele zaś odwiedzający mogą zaopatrzyć się w różne gatunki miodów bezpośrednio od producentów – poinformował Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, który wspólnie z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie są organizatorami XII Podkarpackiego Święta Miodu

Święto rozpocznie się o godz. 10:00.

PROGRAM ŚWIĘTA MIODU

– 10:00-10:20 – Powitanie gości i uroczyste otwarcie XI Podkarpackiego Święta Miodu – marszałek województwa podkarpackiego, prezes zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowi, wręczenie odznaki „ZASŁUŻONY DLA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO”

– 10:20–11:00 – Wręczenie odznaczeń związkowych – Tadeusz Dylon,  prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2016”, podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Producenci miodów pitnych i nalewek miodowych”

– 11:00-13:00 – „Warroza i zgnilec amerykański jako dwie najgroźniejsze choroby pszczół w Polsce” – prof. Krystyna Pohorecka  Państwowy Instytut Weterynaryjny Puławy

– 13:00-13:30 – Przerwa

– 13:30-14:00 – „Aktualne problemy pszczelarstwa w UE i na Podkarpaciu” wystąpienie Tadeusza Dylona

– 14:00-15:00 – Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”

– 15:00-16:00 – Dyskusja i zakończenie XII Podkarpackiego Święta Miodu

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama