Zdjęcie: Pixabay

200 kasków rowerowych zostanie rozdanych w sobotę 20 lipca w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”.

Głównym założeniem akcji „Nie kręcę bez kasku” jest propagowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych i przekonanie rowerzystów, ale także rolkarzy do jazdy w kasku, który może uratować życie.

Kampania „Nie kręcę bez kasku” rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami. Wtedy w rzeszowska Plaza ogłosiła konkurs na hasło promujące inicjatywę. Wybrano dwa hasła: „Nie kręcę bez kasku” autorstwa Marty Krygielewicz oraz „Niech kask będzie z Tobą” – Małgorzaty Janczak.

Hasła trafiły na billboardy wiszące w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rzeszowskich rowerzystów i rolkarzy. Autorki najlepszych haseł promocyjnych w nagrodę otrzymały od Plazy zestawy ochraniaczy i kaski rowerowe.

Akcja „Nie kręcę bez kasku” podsumowana zostanie w najbliższą sobotę 20 lipca. Od 14:00 do 18:00 Plaza rozdawać będzie kaski rowerowe. Wystarczy w tym dniu zrobić zakupy za minimum 50 zł i wziąć udział w zabawie pt. „Wykręć energię”. Zadaniem każdego uczestnika akcji będzie wykręcenie odpowiedniego poziomu energii na specjalnym rowerze.

– Do zdobycia są kaski rowerowe dla dzieci i dla dorosłych, a także światełka i odblaskowe gadżety – poinformowała Katarzyna Szewerniak, menedżer Plaza Rzeszów. 

Dodatkowo w czasie trwania #Kaskakcji w Plazie zorganizowane zostanie bezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy z nagrodami.

O 16:00 odbędzie się otwarty panel dyskusyjny „Bezpieczeństwo w sportach rekreacyjnych”. Wezmą w nim udział specjaliści z zakresu neurochirurgii, fizjoterapii, przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a także organizatorzy zawodów rowerowych.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama