Reklama

W sobotę (23 maja) po południu zamknięty będzie dla ruchu fragment ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Na zamkniętym odcinku odbywać się będą zawody rowerowe.

Ul. Wyspiańskiego będzie zamknięta dla ruchu od godz. 17:00 do 21:00 na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów do skrzyżowania z ul. Krakowską.

Na zamkniętym odcinku odbywać się będą zawody rowerowe „Lary Zębatka Sprint”. Dojazd do ulic przylegających do zamkniętego odcinka możliwy będzie przez ulicę Sportowa, Bohaterów i Langiewicza.

Policjanci zabezpieczający imprezę będą wskazywać kierującym możliwe objazdy.

Na utrudnienia w ruchu muszą przygotować nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie autobusów MPK. Od godz. 17:00 do 21:00 autobusy linii 9, 10, 17 i 34 kursować będą ul. Langiewicza oraz Witosa z pominięciem przystanków na ul. Wita Stwosza oraz Wyspiańskiego.

Lary Zębatka Sprint rozpocznie się o godz. 18:00 przy ul. Wyspiańskiego 31. Dojazd do ul. Jałowego z nawrotem przy torach i powrót pod sklep Lary Zębatka. Wpisowe 10 zł. Zapisy z opłatą w sklepie.

Wszyscy zapisani uczestnicy jadą indywidualnie wyznaczoną trasę na czas. Pierwsza 32 wśród mężczyzn i 8 wśród kobiet ściga się w parach systemem pucharowym – startując obok siebie (po nawrocie zamieniając tory). Wygrywa szybszy.

Każdy z uczestników dostaje nagrodę o wyższej wartości niż startowe. Pierwsza 15 dostaje nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora. Zapisy z opłatą w sklepie.

– Będzie spoko widowisko, kiełbasa i muzyka – zachęcają organizatorzy do udziału w zawodach.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama