Zdjęcie: Fundacja Rzeszowska

Chcesz, by brzegi rzeki w sercu Rzeszowa były czyste? Po pierwsze, nie śmieć, po drugie, przyłącz się do sobotniej (18 maja) akcji zbierania śmieci.

Jeśli leży ci na sercu dobro natury koniecznie w sobotę o godz.11:00 musisz pojawić się nad prawym brzegiem Wisłoka. To właśnie tam, po raz kolejny, odbędzie się akcja zbierania śmieci, którą organizuje Fundacja Rzeszowska.

– Między mostem Zamkowym, a pieszą kładką, od strony ul. Podwisłocze znajdują się tereny, które mogą stać się przeciwwagą dla zatłoczonych bulwarów. Chcielibyśmy, aby łąki oraz ogródki działkowe stały się miejscami obok których można miło spacerować – mówi Bartłomiej Gancarczyk wiceprezes Fundacji Rzeszowskiej.

– Dlatego zaczynamy od porządków na tym obszarze. Śmiecenie w przestrzeni miejskiej to wielkie przewinienie, obok którego nie możemy przejść obojętnie – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zbiórkę śmieci nad Wisłokiem będzie wspierał Zarząd Zieleni Miejskiej, który zadba o wywóz zebranych śmieci. – Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do wspólnej pracy, aby nasza rzeka w sercu Rzeszowa mogła być dumą dla jego mieszkańców – mówi Bartłomiej Gancarczyk.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama