Z soboty na niedzielę (24/25 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegarka przesuniemy z godz. 3:00 na 2:00. To oznacza zmiany w rozkładzie jazdy nocnych pociągów i autobusów MPK w Rzeszowie.

W nocy z 24 na 25 października PKP Intercity o godz. 3:00 zatrzyma 16 pociągów na godzinę na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Dla przewoźników kolejowych w Polsce i Europie zmiana czasu oznacza wdrożenie w noc przejściową specjalnych rozkładów jazdy.

W praktyce oznacza to, że m.in. pociąg IC Barbakan relacji Przemyśl Główny – Szczecin Gł. w momencie przesunięcia wskazówek zegara zatrzyma się na stacji Przeworsk, gdzie poczeka godzinę na kontynuowanie przejazdu. W podobnej sytuacji będzie inny pociąg z Przemyśla do Szczecina – TLK Bryza, który zatrzyma się w Ostrzeszowie.

– Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową można uzyskać w punktach informacyjnych na dworcach, Facebooku „PKP Intercity. Pociąg do podróży”, infolinii 19 757 oraz u konduktorów w pociągach – poinformowało PKP Intercity.

Zmiana czasu oznacza także zmiany w rozkładzie jazdy nocnych linii autobusowych MPK w Rzeszowie. Autobus linii N1, który przyjeżdża na dworzec PKP o godz. 2:55, w kierunku ul. Łukasiewicza tym razem odjedzie o godz. 2:00. Ta sama godzina dotyczy linii N2, której autobus z dworca PKP będzie jechał w kierunku ul. Bł. Karoliny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama