Zdjęcie: Materiały WSPiA

Blisko 800 uczniów z 41 szkół z Podkarpacia, Małopolski, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego zgłosiło się do Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Jego pierwszy etap odbędzie się w najbliższą środę, 4 marca.  

Konkurs po raz czwarty organizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Co roku cieszy się on dużym zainteresowaniem uczniów szkół średnich nie tylko z Podkarpacia. W trzech poprzednich edycjach w pierwszym etapie konkursu uczestniczyło ok. 1500 uczniów, głównie ze szkół, w których działa prowadzona przez WSPiA Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa.

W tym roku do konkursu zgłosiło się blisko 800 uczniów z 41 szkół średnich z województwa Podkarpackiego, Małopolskiego, Lubelskiego oraz Świętokrzyskiego.

Pierwszy etap (szkolny) konkursu odbędzie się w środę 4 marca. Napiszą go uczniowie m.in. w Rzeszowie, Krakowie, Tarnowie, Krośnie, Stalowej Woli, Jarosławiu, Kolbuszowej, Mielcu, Łańcucie, Sandomierzu, Biłgoraju. Etap szkolny zorganizują również szkoły z Ropczyc, Staszowa, Rymanowa, Przemyśla, Strzyżowa, Kołaczyc, Jasła, Tyczyna, Ustrzyk Dolnych, Niska, Kamienia, Dynowa, Gorlic, Przeworska oraz Dębicy.

W tych szkołach uczniowie punktualnie o godzinie 10:00 zmierzą się z testem jednokrotnego wyboru złożonym z 30 pytań. Na odpowiedź będą mieli 30 minut. Do drugiego etapu konkursu przejdą uczestnicy, którzy otrzymają co najmniej 24 punkty (wyniki poznamy 16 marca).

Drugi etap konkursu, czyli finał odbędzie się w siedzibie WSPiA 1 kwietnia. Podzielony będzie na dwie części. W pierwszej wszyscy zakwalifikowani uczniowie rozwiążą test złożony z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Na odpowiedzi będą mieli 30 minut.

Do części drugiej zakwalifikuje się 30 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu. W tej części konkursu uczniowie będą udzielać pisemnej odpowiedzi na 1 zagadnienie wybrane z zestawu 3 pytań problemowych. Maksymalnie mogą zdobyć 5 punktów.

Konkurs w dwóch etapach wyłoni osoby z największą wiedzą z zakresu szeroko rozumianej problematyki bezpieczeństwa i prawa. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody ufundowane przez WSPiA. Do wygrania są m.in. bezpłatne studia w WSPiA, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej na studia, bezpłatne miejsce w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim WSPiA oraz nagrody rzeczowe.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama