W środę (11 listopada) w Rzeszowie odbędzie się III PKO Bieg Niepodległości – Rzeszowska Dycha. Jego trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta.

Impreza rozpocznie się w środę ok. godz. 12:00. Jej zakończenie organizatorzy przewidują na godz. 14:00. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta.

– Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

W Biegu Niepodległości weźmie udział około 1000 zawodników, którzy wystartują z okolicy Centrum Handlowego „Plaza”.

Dalej trasa przebiegać będzie następująco: al. Rejtana (prawą jezdnią), al. Kopisto (prawą jezdnią), Trasą Zamkową, ul. W. Kilara (w kierunku Szopena) ul. Szopena, Targową, al. Piłsudskiego, al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, ul. Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Olszynki, Kilara, Trasa Zamkowa, ul. Kopisto, Rejtana do mety przy „Plazie”.

– Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami bieg będzie odbywał się chodnikiem lub jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi – informuje KMP.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00, kiedy rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających trasę na wymienionych ulicach.

Od 6:00 do 16:00 zamknięty zostanie odcinek al. Rejtana (prawa jezdnia) od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do ul. Popiełuszki, a od godz. 11:00 kolejny odcinek do al. Kopisto. Od 11:00 do 16:00 zamknięte dla ruchu zostaną pozostałe ulice i odcinki ulic.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. O III Biegu Niepodległości więcej informacji TUTAJ. W związku z imprezą zmieni się również rozkład jazdy na wieli liniach autobusowych MPK. Szczegóły TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama