Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Piąty etap 79. edycji Tour de Pologne zakończy się w środę (3 sierpnia) na ulicach Rzeszowa. Dla kierowców oznacza to utrudnienia w ruchu już od rana.

Tour de Pologne 2022, najważniejsza impreza kolarska w Polsce, rozpoczęła się w sobotę (30 lipca) i potrwa 5 sierpnia. Trzy z siedmiu etapów zaplanowano na Podkarpaciu. W naszym regionie zawodnicy zaczęli rywalizację 1 sierpnia.

W środę (3 sierpnia) piąty etap wyścigu rozpocznie się w Łańcucie, zakończy się w Rzeszowie. Choć w linii prostej to raptem kilkanaście kilometrów, wytyczona trasa liczyć będzie 178 km i przebiegać będzie m.in. przez Markową, Dubiecko, Dynów (dwie premie), Błażową, Kielnarową i Tyczyn.

Meta tradycyjnie będzie na alei Cieplińskiego, w sąsiedztwie Urzędu Marszałkowskiego. To oznacza utrudnienia dla kierowców. Już od godz. 6:00 rano częściowo zamknięta będzie al. Cieplińskiego i ul. Lisa Kuli – od Piłsudskiego do pl. Śreniawitów.

Do 9:00 będzie można tamtędy przejechać (w obie strony) tylko jedną jezdnią (prawą stroną od Piłsudskiego). Od 9:00 ulice będą całkowicie wyłączone z ruchu, nie będzie można wjechać na nie również od strony Moniuszki, ks. Jałowego, Sokoła, Pułaskiego i Mochnackiego.

W Rzeszowie kolarze wjadą od strony os. Matysówka, dokładniej ul. Pienińską, tuż przed godz. 16:00. Później, ul. Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej i Niepodległości dotrą do al. Kopisto, skąd przejeżdżając przez most Zamkowy, ul. Kilara, pl. Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, dotrą na al. Cieplińskiego.

Tam kolarze zawrócą i znów przejadą przez: Cieplińskiego, Lisa Kuli, pl. Śreniawitów i wjadą na ul. Hetmańską, Powstańców Warszawy, most Karpacki, znów Powstańców Warszawy, Sikorskiego, Łukasiewicza, Wieniawskiego, Matysowską, Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej, Niepodległości, Kopisto.

Dalej, przez most Zamkowy, Kilara, Lenartowicza, pl. Śreniawitów, Lisa Kuli, zawodnicy wjadą na ostatnią prostą, czyli al. Cieplińskiego, na której znajduje się meta.

Pierwsi zawodnicy pojawią się na mecie od godz. 16:30 do 16:50. Wszystkie wspomniane ulice mają być zamknięte dla ruchu od 15:00, jednak przez cały czas trwania V etapu Tour de Pologne, al. Powstańców Warszawy będzie przejezdna. Ruch ma odbywać się wahadłowo.

Należy również pamiętać, że przed wyścigiem głównym odbędzie się Tour de Pologne Junior. W godz. 12:50-15:00 młodzi kolarze będą jechać przez: al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, al. Powstańców Warszawy. Później skierują się na ul. Podwisłocze, most Zamkowy, ul. Kilara, pl. Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, al. Cieplińskiego.

Po tej trasie zawodnicy, zależnie od wieku, przejadą od dwóch do czterech okrążeń. Ta część ulic będzie zamknięta dla kierowców od godz. 12:00 do zakończenia wyścigu głównego.

Grafika: Tour de Pologne
Grafika: Tour de Pologne

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama