Zdjęcie: Materiały prasowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie będą w środę (10 października) przed rzeszowskim ratuszem śpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” oraz dwa inne historyczne hymny „Rotę” i „Boże coś Polskę”.

Rzeszowska SP nr 1, jako jedyna w mieście, zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu” dla szkół podstawowych, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs jest częścią Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” i bierze w nim udział 300 szkół z całej Polski, w których co najmniej połowa uczniów zaśpiewa „Mazurek Dąbrowskiego” i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. W sumie hymn zaśpiewa 50 tys. uczniów. 

W  tym gronie jest rzeszowska „jedynka”, której uczniowie w najbliższą środę o 8:30 przed ratuszem „Mazurek Dąbrowskiego” oraz „Rotę” i „Boże coś Polskę”. Zaśpiewa je 200 uczniów. Do przesłuchania przygotowywał ich Waldemar Wywrocki, nauczyciel muzyki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Także w środę w podrzeszowskim Tyczynie w tamtejszej SP o 12:30 odbędą się przesłuchania do konkursu „Do Hymnu”. Z kolei w czwartek przesłuchania będą w podstawówkach w Woli Rafałowskiej (o 9:30), Trzebownisku (o 11:00) i Nowej Wsi (o 12:15).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama