Ma dopiero 27 lat, a już jest posłem. Okrzyknięto ją nową „Miss Sejmu”. Elżbieta Borowska z Ruchu Kukiz’15 będzie gościem środowego hyde parku na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Hyde park z Elżbietą Borowską odbędzie się z inicjatywy organizacji studenckiej „Młodzi dla Polski – Rzeszów”, działającej przy Wydziale Prawa i Administracji UR. Borowska jest jednym z najmłodszych posłów obecnej kadencji parlamentu. Do Sejmu startowała z listy Ruchu Kukiz’15 z pierwszego miejsca w okręgu nowosądeckim. Zdobyła ponad 8 tys. głosów.

Elżbieta Borowska urodziła się w Gorlicach, z wykształcenia jest politologiem.

Posłanka Kukiz’15 w najbliższą środę (2 marca) podczas hyde parku na Uniwersytecie Rzeszowskim będzie mówiła, jak wygląda praca w Sejmie, jakie są różnice między wyobrażeniami a rzeczywistością wykonywania zawodu posła, co było największym zaskoczeniem dla nowej „Miss Sejmu” po wejściu do polityki.

To tylko część pytań, na które Elżbieta Borowska będzie odpowiadała. Posłanka Kukiz’15 znana jest z ciętych i trafnych ripost. Borowska jest absolwentką Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktorantką na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Hyde park z nową „Miss Sejmu” rozpocznie się o godz. 13:00 w sali 213 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UR przy ul. Grunwaldzkiej 13.

– Celem wydarzenia jest umożliwienie uczestnikom przeprowadzenia otwartej rozmowy z gościem na temat praktycznych aspektów pracy w Sejmie, przebytej przed tym drogi naukowej i zawodowej, oraz politycznych planów Elżbiety Borowskiej – tłumaczy Marek Podraza, współorganizator hyde parku.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama