Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Aby widowiskowe seanse rzeszowskiej fontanny multimedialnej mogły w tym roku powrócić konieczny jest remont obiektu – twierdzi ratusz. 

Fontanna multimedialna przy alei Lubomirskich jest jedną z największych atrakcji miasta.  Powstała w 2013 roku, kosztowała ok. 7 mln zł. Składa się kilka elementów: fontanny-kwiaty, fontanny mokrej oraz najważniejszej – multimedialnej fontanny suchej, której pokazy oglądają często tysiące osób.

W ciągu ostatnich dwóch lat w sobotnie wieczorne pokazy specjalne nie były organizowane. Powodem była pandemia COVID-19 i ograniczenia dotyczącymi organizacji wydarzeń z udziałem publiczności. – W tym roku sobotnie pokazy specjalne powrócą – zapowiedział w czwartek Urząd Miasta Rzeszowa. 

– Aby było to możliwe, fontanna musi przejść remont. Wymienione muszą zostać zużyte już elementy, np. pompy atrakcji, które umożliwiają tworzenie dynamicznych efektów wodnych, sterowniki, lampki, kable. Naprawiany będzie także m.in. system laserowy oraz projektor – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Miasto ogłosiło już przetarg na wybór firmy, która wyremontuje fontannę. Prace mają zakończyć się w połowie kwietnia. Pierwszy specjalny pokaz fontanny jest planowany w Święto Paniagi, które odbędzie się 3 maja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama