Reklama

Prezentacje winnic z naszego regionu, piwa z rzeszowskiego browaru, prezentacje podkarpackich wytwórców ekologicznej żywności – to tylko część jarmarku ekologicznego, który w najbliższy weekend (16-17 maja) odbędzie się w Rzeszowie.

Jarmark odbędzie na skwerze Różanka przy ulicy Dymnickiego. To pierwszy taki jarmark w Rzeszowie, na którym będzie można nabyć tylko ekologiczne produkty z Karpat.

– To pierwszy z cyklu jarmarków, jakie planujemy w 2015 roku. Celem jest przedstawienie lokalnych twórców oraz producentów żywności. Podobne imprezy odbywają się w wielu Polskich miastach. Rzeszów jednak nie posiada własnej inicjatywy tego typu. Mieszkańcy często wybierają konkurencyjne przedsięwzięcia np. lubelski „Jarmark Jagieloński”, czy bardzo popularny wśród rzeszowian, krakowski „Jarmark Bożonarodzeniowy” – twierdzą organizatorzy „Jarmarku na Różance”.

W programie weekendowej imprezy zaplanowano występ zespołów muzycznych, pokazy rękodzieła artystycznego podkarpackich twórców, prezentacje winnic z naszego regionu, prezentacje podkarpackich wytwórców ekologicznej żywności (sery, wędliny, pieczywo), ciasta i ciasteczka z rzeszowskich cukierni.

Będzie również piwo z rzeszowskiego browaru. Pokazy kuchni regionalnej przedstawią najlepsi szefowie kuchni z Podkarpacia. Będzie jeszcze stadnina koni oraz animatorzy dla najmłodszych.

Jarmark zaczyna się o godz. 10:00. W sobotę będzie czynny do późnych godzin nocnych, a w niedzielę do godz. 17:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama