Reklama

W sobotę i w niedzielę w Rzeszowie odbędzie się Puchar Europy w Kolarstwie Ręcznym. Zawodnicy ścigać się będą trasami wyznaczonymi ulicami miasta. Część z nich będzie czasowo wyłączona z ruchu.

W najbliższy weekend zamknięte zostaną niektóre ulice, którymi przebiegać będą trasy kolarskie. W sobotę i w niedzielę zamknięte dla ruchu zostaną: ulica Rejtana od ulicy Kopisto do ulicy Lwowskiej (po stronie bazaru przy ul. Dołowej). Będą nią przepuszczane tylko autobusy prawym pasem ruchu.

Na ulicy Lwowskiej od skrzyżowania z Rejtana do ronda Pobitno oraz na ulicy Armii Krajowej od ronda do skrzyżowania z ulicą Niepodległości zamknięte będą prawe pasy na prawej jezdni. Zamknięta będzie ulica Niepodległości w kierunku ulicy Rejtana oraz ulica Kopisto.

Zawodnicy wystartują o godz. 9:30, ale już wcześniej wspomniane ulice zostaną zamknięte dla ruchu.

Ruch ulicą Rejtana w kierunku od ul. Lwowskiej do ul. Powstańców Warszawy będzie odbywał się normalnie. Jedynie na skrzyżowaniu z ulicą Kopisto policjanci będą przepuszczać kierujących sukcesywnie pomiędzy kolejnymi zawodnikami. Przejazdy kolarzy zakończą się o godz. 12.30. Po usunięciu zabezpieczeń ruch zostanie przywrócony.

Wyłączenia ulic spowodują utrudnienia w ruchu, dlatego policja apeluje do kierujących o wybieranie w miarę możliwości tras alternatywnych oraz o zachowanie szczególnej ostrożności. W rejonie gdzie będą zamykane ulice nad ruchem kołowym czuwać będą policjanci drogówki.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: