Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Do Rzeszowa w najbliższy weekend (9-10 marca) przyjeżdża cyrk Safari. Organizatorzy muszą się spodziewać protestów obrońców zwierząt. 

Cyrk Safari stanie przy ul. Wyspiańskiego. W programie przewidziane są m.in. występy zwierząt. Na wybiegu pojawią się wielblądy, baktariany, konie fryzyjskie, alpaki, osiołki, koty, pudle i gołębie.  

Przyjazd każdego cyrku do Rzeszowa, który w swoich programach wykorzystuje zwierzęta, od wielu lat jest oprotestowany przez działaczy rzeszowskiej Fundacji „Viva”. Tak będzie i teraz. W sobotę (9 marca) protest przed cyrkiem rozpocznie się o 15:30. Na niedzielę (10 marca) zaplanowano dwie pikiety: pierwsza od 11:15 do 12:00, druga od 14:15 do 15:00

„Pokażmy, że mieszkańcy Rzeszowa są przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach! Jesteśmy zwolennikami sztuki cyrkowej reprezentowanej przez ludzi, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli prezentują swoje umiejętności. Wykorzystywanie zwierząt to anachronizm, którego miejsce jest na śmietniku historii” – uważa „Viva”. 

„Nie godzimy się na poniżanie i brutalną tresurę zwierząt” – dodają organizatorzy protestu. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama