Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Do Rzeszowa w najbliższy weekend (9-10 marca) przyjeżdża cyrk Safari. Organizatorzy muszą się spodziewać protestów obrońców zwierząt. 

Cyrk Safari stanie przy ul. Wyspiańskiego. W programie przewidziane są m.in. występy zwierząt. Na wybiegu pojawią się wielblądy, baktariany, konie fryzyjskie, alpaki, osiołki, koty, pudle i gołębie.  

Przyjazd każdego cyrku do Rzeszowa, który w swoich programach wykorzystuje zwierzęta, od wielu lat jest oprotestowany przez działaczy rzeszowskiej Fundacji “Viva”. Tak będzie i teraz. W sobotę (9 marca) protest przed cyrkiem rozpocznie się o 15:30. Na niedzielę (10 marca) zaplanowano dwie pikiety: pierwsza od 11:15 do 12:00, druga od 14:15 do 15:00

“Pokażmy, że mieszkańcy Rzeszowa są przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach! Jesteśmy zwolennikami sztuki cyrkowej reprezentowanej przez ludzi, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli prezentują swoje umiejętności. Wykorzystywanie zwierząt to anachronizm, którego miejsce jest na śmietniku historii” – uważa “Viva”. 

“Nie godzimy się na poniżanie i brutalną tresurę zwierząt” – dodają organizatorzy protestu. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

19 KOMENTARZE

 1. Bol dupy cyrkowcow i lobby przemyslu miesnego/futrzarskiego/innych drani, ma jeden cel: bronic waszych interesow, panie rychu.

 2. Dlaczego pan prezydent Ferenc “nie chce ograniczac sztuki cyrkowej”, natomiast usilowal ocenzurowac rzeszowski teatr? Dlaczego prezydent nie liczy sie ze zdaniem swoich wyborcow? Nie chcemy wykorzystywania zwierzat w cyrkach. Wystarczy elementarna empatia i troche wyobrazni – jest tyle miejsc, w ktore mozna zabrac nasze dzieci!

 3. tzw sztuczki zwierząt to rozrywka dla bezmyślnych prymitywów. Trzeba nie mieć za grosz wyobraźni i empatii żeby na to patrzeć

 4. Viva to PRZEKRĘT nastawiony na zarobek!!!
  Youtube :
  Ciemna strona Animalsów. Zobacz jak działa Fundacja “Viva!” i Pogotowie dla Zwierząt
  Cezary Wyszyński prezes jednej z organizacji broniącej “praw” zwierząt ogłasza upadłość konsumencką
  jest tego sporo………
  FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA. OPERATOR POSZARPANY W TRAKCIE NAGRANIA

 5. To wstyd że 2019 roku musimy wychodzić na ulice i walczyć o zakaz dla sadyzmu i znęcania się nad niewinnymi zwierzętami. Nigdy więcej takich biznesów w cywilizowanym społeczeństwie. Niech Ci którzy wpuszczają tych barbarzyńców zmądrzeją wreszcie i zmienią swoje postępowanie. Brawo dla wspaniałych ludzi którzy są armią natury Brawo Viva

 6. NIE DLA CYRKU! w ogóle parszywy marketing, rzucają te bilety gdzie się da “dzieci za darmo” i rodzic mimo iż się nie przelewa naciągany jest na ten pseudo spektakl… Wstyd w 21 wieku!

 7. Cyrk jest śmieszny ale nie dla zwierząt. W 21 wieku tego typu rozrywki nie powinny mieć miejsca, nie powinno nas cieszyć cierpienie zwierząt.

 8. Cyrk to widzę że będzie obok tego namiotu. I organizują go nie sami cyrkowcy a “Viva”. Może jeszcze niech protestują w parkach Zoologiczny. Bo są tam zwierzęta trzymane. Raz dla ochrony ale i na siłę. A przecież każde zwierzę powinno być na wolności. Niektórym już się w głowie poprzewracało.

 9. No wiesz, w ten sposób człowiek zdobył “swojego najlepszego przyjaciela”, czyli psa. Psy tez kiedyś były dzikimi zwierzętami zanim zostały udomowione. Nie sądzę, aby psom generalnie działa się wśród ludzi wielka krzywda…

 10. P.xyz no niestety super zdjęcia ale niestety wtedy nie chodziłem po tym ziemskim padole – znam Rzeszów od lat 50-tych
  Z poważaniem R.

 11. Jaką krzywdę trzeba wyrządzić dzikiemu zwierzęciu aby go udomowić, nauczyć posłuszności!?
  Ich męka jest nie do opisania. Dlatego jak kiedyś będę rodzicem nie ma opcji abym zabrała ich do cyrku!
  Podpisuję się pod strajkiem!
  S.

 12. No prosze Cyrk – pamiętam jak przyjeżdżał do Rzeszowa w latach 50-tych namiot stawiali na ul Słowackiego tu gdzie dziś jest KRUS-
  Mnie interesowały tylko konie ,no protestów nie było a dziś ostatecznie po co ten Cyrk jak cyrk jest cały czas :
  dzień w dzień od 1945 – wprawdzie małp nie widać na trapezach ale są i jakoś nikt nie protestuje inne gady też są wystarczy szeroko oczy otworzyć i patrzeć ,patrzeć ; O !

Comments are closed.