Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Triathloniści będą mieli do pokonania 750 m pływania, 20 km na rowerze i 5 km na trasie biegowej – w piątek i sobotę (7-8 czerwca) w Rzeszowie odbędą się zawody triathlonowe. 

W piątek rozstrzygnie się Puchar Europy w Triathlonie. Najlepsi zawodnicy europejscy, w tym wielu Polaków, rywalizować będzie na dystansie sprintu. W sobotę odbędą się: VI Triathlon Rzeszów 2024, Mistrzostwa Polski, Puchar Polski i zawody dla dzieci Aqua Kids.

– Triathlon od kilku lat wpisał się na stałe do kalendarza imprez w mieście i cały czas zyskuje na znaczeniu – podkreśla Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa.

– Będzie okazja obserwować zawodników z najwyższej półki, ale i amatorów w konkurencjach dla nich przeznaczonych. Trzy dyscypliny: pływanie, rower i bieg wymagają odpowiedniej infrastruktury, świetnej organizacji i mnóstwa osób do obsługi – dodaje. 

Puchar Europy w Triathlonie wystartuje na Żwirowni, przy ul. Kwiatkowskiego. Tu będzie też meta zawodów. To trzeci w tym roku Puchar Europy organizowany w Polsce, pierwszym pucharowym przystankiem był Olsztyn, następnie Kielce oraz Rzeszów.

W naszym mieście ścigać się będzie 65 czołowych sportowców wśród mężczyzn i 40 kobiet. Wystartują utytułowani zawodnicy m.in. Barclay Izzard z Wielkiej Brytanii, Henry Graf z Niemiec, Paul Georgenthum z Francji oraz polscy triathloniści Mateusz Głuszkowski czy też reprezentanci rzeszowskiego klubu Swim Tri Rzeszów: Marcel Kozaczkiewicz, Jakub Maliszewski oraz Adrian Wilk.

Wśród kobiet o zwycięstwo powalczą m.in. Julia Brocker i Franka Rust z Niemiec, Therese Feuersinger z Austrii oraz Polki, a jednocześnie reprezentantki rzeszowskiego klubu Swim Tri Rzeszów: Magdalena Sudak oraz Zuzanna Madej.

W sobotni poranek, 8 czerwca, odbędą się zawody biegowe dla dzieci Aqua Kids, które w ubiegłym roku cieszyły się ogromną popularnością. Wystartuje 150 dzieciaków.

Tego samego dnia na podbój Rzeszowa wyruszą także zawodnicy Age-Group w ramach Mistrzostw Polski na dystansie Sprint z draftingiem. Do rywalizacji przystąpią również amatorzy – Triathlon Rzeszów oraz młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy w ramach Pucharu Polski na dystansie Supersprint.

Amatorzy będą mieć do wyboru dwa dystanse triathlonowe: 1/8IM i 1/4IM. Start i meta zawodów także na Żwirowni.

Stowarzyszenie Swim Tri Rzeszów zachęca mieszkańców do kibicowania. – Przepraszamy za utrudnienia w ruchu. W piątek ulice będą zamknięte od 9:00 do 13:00, a w sobotę od 9:00 do 17:00 – informuje Bogdan Serwiński, prezes Swim Tri Rzeszów. 

Szczegóły utrudnień publikujemy na końcu tekstu. Imprezę można obserwować w mediach społecznościowych i śledzić na stronie internetowej: www.triathlonrzeszow.pl. 

Plan imprezy:

Piątek, 7 czerwca

– 9:30 – Puchar Europy – Europe Triathlon Cup – start kobiet

– 10:40-11:40 – przerwa techniczna – możliwy przejazd samochodów

– 12:00 – Puchar Europy – Europe Triathlon Cup – start mężczyzn

– 13:30-14:00 Ceremonia dekoracji Pucharu Europy

Sobota, 8 czerwca:

– 8:40 – Start Rzeszów Aqua Kids

– 9:20 – ceremonia dekoracji Rzeszów Kids

– 9:30 – Start Puchar Polski – Juniorzy i Juniorzy Młodsi

– 9:34 – Start Puchar Polski – Juniorki i Juniorki Młodsze

– 10:08 – Start Puchar Polski – Młodzicy

– 10:12 – Start Puchar Polski – Młodziczki

– 11:20 – Ceremonia dekoracji dystansu Supersprint 0,4-10-2,5

– 11:00 – Start Mistrzostw Polski Age-Group na dystansie Sprint

– 13:15 – Dekoracja Mistrzostw Polski Age-Group na dystansie Sprint z draftingiem

– 15:00 – Start Triathlon Rzeszów dystans 1/8 IM

– 15:10 – Start Triathlon Rzeszów dystans 1/4 IM

– 19:20 – Ceremonia dekoracji Triathlon Rzeszów dystans 1/8 IM i 1/4 IM

Utrudnienia w ruchu:

Piątek, 7 czerwca

Zamknięcie dróg: 9:00, otwarcie dróg: 13:00

Zamknięte ulice (wyłączone z ruchu):

– ul. Grabskiego na odcinku od skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego do ok. 100 m w kierunku rzeki Wisłok

– ul. Kwiatkowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Strażacką do adresu Kwiatkowskiego 50D/3 (zawrotka przed skrzyżowaniem z ul. Jachowicza)

Ulica Strażacka na odcinku od ul. Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Uroczą (zawrotka przed skrzyżowaniem z ul. Uroczą).

Sobota, 8 czerwca:

Zamknięcie dróg: 09:00, otwarcie dróg: 17:00

Zamknięte ulice (wyłączone z ruchu):

Od godz. 9:00 do 17:00:

– ul. Kwiatkowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Grabskiego do ul. Jana Pawła II,

– ul. Jana Pawła II do skrzyżowana z ul. Budziwojską.

Od godz. 14:40 do 17:00

– ul. Budziwojska na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Podleśnej,

– ul. Podleśna od Budziwojskiej do znaku granic administracyjnych Rzeszowa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama