Zdjęcie: Facebook.com / Urszula Czyż-Wysokińska
Reklama

– Ludzie mogą ludziom pomagać – mówi rzeszowianka Ula Czyż-Wysokińska, i otwiera drzwi swojego domu każdemu, kto w Wigilię nie chce być sam. 

Na to spotkanie Ula Czyż-Wysokińska zaprasza wszystkie osoby samotne. Nie wysyła zaproszeń, tylko publikuje post na Facebooku. Pierwszy napisała pod koniec listopada. 

Zapewnia, że nikt nigdy nie dowie się, kto usiadł z nią przy stole wigilijnym. – Nie ma takiej potrzeby – mówi krótko. Tak było w poprzednich latach, i tak pozostanie. Nie zrobię nawet pamiątkowego zdjęcia – dodaje.

Przywiezie i odwiezie gości

A jeśli ktoś mieszka poza Rzeszowem, może liczyć na transport. Pani Ula przywiezie i odwiezie swoich gości. Niczego nie trzeba przynosić, wystarczy potwierdzić swoją obecność, wysyłając SMS-a na nr 601 873 474. 

Wigilia rozpocznie się o godz. 17:00, od odczytania fragmentu Pisma Świętego. Będzie opłatek, życzenia i wszyscy usiądą do stołu. Kapustę z grzybami, grochówkę, barszcz czerwony, kompot z owocowego suszu i sałatkę warzywną przygotuje pani Ula.

Ale będzie więcej potraw, bo przy kolacji pomagają też inni.

„Baaaardzo dziękuję dobrym Ludziom za pomoc w przygotowaniach do tegorocznej Wigilii. Szczególne podziękowania należą się Pierożarni rzeszowskiej oraz Marzenie Winiarskiej-Przyboś, która przygotuje nam rybę po grecku i barszcz grzybowy, Beacie Rejment, która zrobi ciasteczka, Pani Agnieszce Biel, która przyrządzi karpia” – napisała na Facebooku pani Ula.

To już trzecia taka Wigilia 

Po kolacji wszyscy mogą pośpiewać kolędy. Pani Ula gra na pianinie. Będą też prezenty, które w tym roku przygotowali nauczyciele  i uczniowie Szkoły Szpitalnej. – Dziękuję Wam najpiękniej jak potrafię! – dodaje. 

Ula Czyż-Wysokińska zaprasza do swojego domu osoby samotne, ponieważ kiedyś sama potrzebowała pomocy. – Miałam kilka bardzo trudnych sytuacji. Choroba, do tego byłam na finansowym dnie – opowiada. – Na szczęście spotkałam ludzi, którzy bardzo mi pomogli. I przypomniałam sobie o tym, że ludzie mogą ludziom pomagać – dodaje, uśmiechając się.

To będzie trzecie spotkanie wigilijne, które pani Ula organizuje u siebie w domu.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama