Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

W Wigilię wszystkie rzeszowskie urzędy będą zamknięte. W tym dniu pracownicy mają wolne za 25 grudnia, czyli święto, które przypada w sobotę.

Na piątek, 24 grudnia, lepiej nie zostawiać żadnych spraw do załatwienia. W Wigilię zamknięty będzie urząd miasta oraz punkty obsługi mieszkańców w galeriach handlowych. Tego dnia nieczynny będzie także urząd wojewódzki oraz urząd marszałkowski.

W Wigilię nie będzie czynny także podkarpacki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. Przez cały tydzień działa natomiast bezpłatna Telefoniczna Informacja Pacjenta pod numerem 800 190 590, infolinia „Szczepimy Się” pod numerem 989, poza godzinami pracy Teleplatforma Pierwszego Kontaktu pod numerem 800 137 200.

24 grudnia nieczynny będzie też Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Klienci wszelkie formalności będą mogli załatwić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, która jest dostępna non stop, przez 7 dni w tygodniu.

– Wystarczy zalogować się na swój profil PUE, by złożyć dokumenty, czy wysłać wniosek. Osoby, które chciałyby uzyskać informacje w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego mają do dyspozycji specjalną całodobową infolinię (tel. 22 11 22 111) – wyjaśnia Wojciech Dyląg, rzecznik ZUS na Podkarpaciu. 

ZUS przypomina, że jeśli ktoś ma pilną sprawę w ZUS, to najlepiej nie zostawiać jej na ostatnią chwilę. Można wizytę w ZUS umówić na konkretny dzień i godzinę, zgodnie z pracą sal obsługi klientów. Temu właśnie służy umawianie wizyt w ZUS przez telefon. Telefony do umawiania wizyt można znaleźć na stronie internetowej zakładu.

Sylwester w tym roku przypada w piątek. Traktowany jest jak normalny dzień pracy, co oznacza, że urzędy pracują bez zmian. Wyjątkiem są punkty obsługi mieszkańców rzeszowskiego urzędu miasta. Punkty w galeriach handlowych będą nieczynne. 

(la, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama