Jak przebiegają zaliczenia, egzaminy i poprawki? Kto i kiedy robi wpisy? Jak kontaktować się z prowadzącymi zajęcia. Jak ubrać się na egzamin czy kolokwium? Studenci szukający odpowiedzi na te pytania mogą skorzystać z pomocy Pogotowia Sesyjnego w WSPiA.

Pogotowie Sesyjne to pomysł Karoliny Brzyskiej, studentki i Rzecznika Praw Studenta w WSPiA.

– Jest to tak naprawdę reakcja na potrzeby studentów. Głównie tych, którzy są na pierwszym roku i dopiero zaczynają przygodę ze studniami. Przed nimi pierwsza w życiu sesja egzaminacyjna. Dzięki Pogotowiu Sesyjnemu chcemy pomóc im przebrnąć przez egzaminy, zaliczenia i wpisy – mówi Karolina Brzyska.

– Można zgłosić się do nas z każdym pytaniem i problemem. Pytań, jak się okazuje, jest bardzo wiele, często prostych, ale ważnych. Jeden ze studentów pierwszego roku chciał np. wiedzieć, czy na kolokwium należy przyjść w garniturze. Dlatego będziemy też tłumaczyć studentom, jaki dress kod obowiązuje na egzaminie, zaliczeniu czy właśnie kolokwium – dodaje Rzecznik Praw Studenta.

Aby trochę rozluźnić przed sesyjną atmosferę, Pogotowiu Sesyjnemu patronuje uczelniana maskotka – Chomik Maciej, czyli postać z gry przygotowanej przez WSPiA.

Do Pogotowia Sesyjnego można zwracać się ze sprawami dotyczącymi m.in. ocen, zaliczeń, egzaminów, poprawek, wpisów, przepisania ocen, zmiany terminów egzaminów i zaliczeń, przedłużenia sesji, kontaktu z prowadzącymi, dress kodu podczas sesji i innymi sprawami studenckimi.

Pogotowie Sesyjne działa od poniedziałku do czwartku w godzinach od 11:00 do 13:00 w pokoju Samorządu Studenckiego (p. 2.02 II piętro, budynek A). Z pomocy Rzecznika Praw Studenta można także skorzystać za pomocą maila: rps@wspia.eu, telefonicznie (17) 867 04 90, oraz przez profil na Facebooku.

Rzecznik Praw Studenta

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest jedną z pierwszych uczelni w Polsce, która powołała Rzecznika Praw Studenta. Rzecznik wybierany jest przez studentów ze swojego grona. Kadencja trwa dwa lata. Stoi na straży przestrzegania praw studenta, na bieżąco współpracuje z władzami uczelni. Występuje również, jako obrońca podczas postępowań dyscyplinarnych.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama