Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

21 października odbędzie się w tym roku ostatni bezpośredni lot z Rzeszowa do Nowego Jorku. Rejsy mają wrócić na wiosnę 2020 roku i też tylko do jesieni. 

Loty na nowojorskie lotnisko w Newark 30 marca 2018 roku uruchomiły Polskie Linie Lotnicze LOT. Połączenia transatlantyckie do Jasionki wróciły wtedy po ośmiu latach przerwy. Rejsy do USA obsługuje Boeing 787 Dreamliner. Loty są raz w tygodniu. Z Nowego Jorku w każdą niedzielę, powrotne z Jasionki – w poniedziałki.

W ubiegłym roku loty przetrwały całą zimę. W tym roku tak już nie będzie. Jak poinformował serwis Pasazer.com, 21 października odbędzie się ostatni w 2019 roku rejs do Nowego Jorku. „Przyczyną decyzji przewoźnika o czasowym wstrzymaniu połączenia z pewnością są czynniki ekonomiczne – trasa ta charakteryzuje się wysoką sezonowością”.

Połączenia, po okresie zawieszenia, mają wrócić 30 marca 2020 roku. Informacje o tym, że po 21 października loty do Nowego Jorku zostaną zawieszone potwierdził już także LOT. Decyzja przewoźnika może zaskakiwać, bo gdy rok temu uruchomił połączenia, to przedstawiciele LOT-u deklarowali, że rejsy transatlantyckie będą całoroczne. 

LOT twierdzi że zawieszenie w zimie lotów z Rzeszowa do Nowego Jorku to wynik „dokładnych analiz”. Już wiadomo, że w przyszłym roku połączenia transatlantyckie także będą wyłącznie latem i też raz w tygodniu. LOT pociesza pasażerów Jasionki, że w zimie mogą korzystać z krótkiej przesiadki na Lotnisku Chopina w Warszawie (34 loty w tygodniu) i stamtąd latać za ocean. 

W 2018 roku Jasionka obsłużyła rekordową liczbę pasażerów – ponad 770 tysięcy. Z podrzeszowskiego lotniska, oprócz Nowego Jorku, można latać także do Tel Avivu, Monachium, Londynu, Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Warszawy, w sezonie letnim także do Aten. Połączenia obsługują LOT, Lufthansa oraz Ryanair. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama