Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka już otwarty [ZDJĘCIA]

Ponad 30 mln zł kosztowała budowa Waimea Cargo Terminal, który powstał w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska w Jasionce. Terminal ma pełnić funkcję podkarpackiego hub-u logistycznego.

 

W poniedziałek Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka został oficjalnie oddany do użytku. Terminal wybudowała na 2-hektarowej działce spółka należąca Grupy Kapitałowej Waimea Holding.

Cały trzykondygnacyjny obiekt ma łączną powierzchnię 6,7 tys. m kw. To najnowocześniejszy jednostka, która umożliwia szybki przeładunek towarów z naszego województwa.

Najemcami terminala zostali Port Lotniczy w Jasionce oraz rzeszowska firma TS Logistick, która od kilkunastu lat zajmuje się transportem przesyłek spaletyzowanych. Lotnisko zajmuje w budynku powierzchnię 1,7 tys. m kw., gdzie będą obsługiwane przesyłki towarowe.

TS Logistick z kolei działa na powierzchni 3 tys. m kw. Obsłuży firmy nie tylko z całego Podkarpacia, ale również z Ukrainy, czy Słowacji oraz z USA, czy Wielkiej Brytanii. – Trzeba podążać za bardzo dynamicznie rozwijającym się rynkiem – uważa Krzysztof Trzciński, członek zarządu TS Logistick.

WCT znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19.

– To dobre miejsce do robienia biznesu – twierdzi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. – Otwarcie terminala cargo wpływa zarówno na rozwój samego Rzeszowa, jak i firm zlokalizowanych w jego pobliżu – dodaje Adam Hamryszczak, wiceminister rozwoju. 

Terminal w Jasionce ma być swojego rodzajem podkarpackim hub-em logistycznym. Budowa obiektu kosztowała ponad 30 mln zł. Przepustowość terminalu wyniesie od 15 tys. do 20 tys. ton rocznie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Będzie doskonałym miejscem przeładunku i dystrybucji towarów na Podkarpaciu. Inwestycje magazynowe wokół lotnisk to światowy i europejski trend – mówi Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding SA.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka ma być magnesem do przyciągania nowych kontrahentów do lotniska. – Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi przewoźnikami i spedytorami – dodaje Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego w Jasionce.

Lotnisko w terminalu będzie obsługiwało wszystkie rodzaje towarów, w tym niebezpieczne, przesyłki wartościowe, łatwopsujące oraz o nietypowych gabarytach. Terminal wyposażono w najnowocześniejsze urządzenia do kontroli bezpieczeństwa towarów o pojemności lotniczych kontenerów transportowych.

W WCT jest zestaw wag do ważenia towarów w różnych jednostkach ładunkowych, a także monitoring, magazynowe urządzenia transportowe i załadunkowe, ciągnik lotniskowy do transportu zestawów towarowych z funkcją holowania samolotów, specjalistyczne zestawy regałów i stelaży magazynowych.

Obiekt posiada także chłodnie i mroźnie, oraz specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. W budynku są pomieszczenia biurowe dla spedytorów i agencji celnych. W biurowcu swoją siedzibę będzie miał oddział Straży Granicznej oraz oddział Urzędu Celnego.

WCT wybudowała firma Trasko–Inwest. Przy obiekcie powstał parking dla ponad 70 samochodów osobowych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama