Zdjęcie: :Pixabay

Chcesz skorzystać z rządowych wakacji kredytowych? Nie wiesz, jak to zrobić? Przyjdź w niedzielę (14 sierpnia) na rzeszowski Rynek. Różańska Centrum Finansowe będzie udzielało darmowych konsultacji. 

Wnioski o skorzystanie z wakacji kredytowych można składać do banków od 29 lipca. Ustawa pozwala konsumentom złożyć wniosek o wakacje maksymalnie na osiem rat w 2022 i 2023 roku. Z tej opcji mogą skorzystać ci, którzy kredyt zaciągnęli w złotówkach.

Banki niczego jednak nie ułatwiają. W pierwszym tygodniu obowiązywania wakacji kredytowych, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał aż 550 skarg na praktyki banków, które utrudniają skorzystanie z wakacji, a wręcz zniechęcają do tego.

Wprowadzone przez rząd wakacje kredytowe mają pomóc kredytobiorcom w uporaniu się spłatą kredytów hipotecznych, które drożeją z powodu inflacji i wzrostu stóp procentowych. W efekcie rośnie oprocentowanie kredytów hipotecznych i miesięczne raty.

Przykładowo, jeśli ktoś zaciągnął kredyt na 300 tys. zł przy oprocentowaniu 3 procent na 25 lat, początkowo płacił co miesiąc ratę w wysokości około 1400 zł. Dzisiaj, przy oprocentowaniu rzędu 8 procent, wynosi ona już ponad 2300 zł.

W niedzielę (14 sierpnia) na Rynku w Rzeszowie firma Centrum Finansowe Ewa Różańska rozpocznie swoją kampanię „Popraw swoje finanse i jakość życia. Wakacje kredytowe w Rzeszowie”. Od godz. 13:00 do 19:00 będzie można uzyskać darmowe porady. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Celem akcji jest przede wszystkim wyjaśnienie mieszkańcom Rzeszowa terminów finansowych, omówienie historycznych zmian i prognoz finansowych, a także edukacja w zakresie rządowego programu wakacji kredytowych.

– Razem z moimi współpracownikami chcemy, aby jak najwięcej osób poznało możliwości, jakie przewiduje nowy program rządowy – mówi Ewa Różańska, właściciel Centrum Finansowego i koordynator całej kampanii.

Podczas darmowych konsultacji będą rozdawane materiały „Wakacje Kredytowe od A do Z”, odbędą się również warsztaty w zakresie planowania budżetu domowego i zarządzania swoimi finansami. Na koniec będzie można wypełnić ankietę.  

Jestem przekonana, iż rozwiejemy wszystkie wątpliwości – mówi Ewa Kuna, menedżer i ekspert finansowy w Centrum Finansowe Ewa Różańska.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama