Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Jak kreatywnie spędzić czas z książką? Tego dowiecie się podczas akcji „Książka na wakacjach” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie.

Konkursy literackie i plastyczne, quizy, turnieje, łamigłówki, gry stolikowe i towarzyskie, różnego rodzaju zabawy z książką, zgaduj-zgadula, puzzle, głośne czytanie bajek. To wszystko w WiMBP w Rzeszowie w ramach akcji „Książka na wakacjach”, czyli wakacyjne spotkania w bibliotekach.

A już w najbliższy weekend dla  tych, którzy lubią zanurzyć się w lekturach, WiMBP organizuje akcję „Letnia łąka”. To zajęcia plastyczne w oparciu o teksty literackie o lecie, z wykorzystaniem bibuły, kolorowego papieru i przyborów plastycznych. Zajęcia odbędą się 21 lipca w filii nr 20 (ul. Solarza 9a) w godz. 9:00-10:30 oraz 22 lipca w filii nr 1 (ul. Bohaterów 1) w godz. 10:00-11.30.

Natomiast pod koniec lata (24 sierpnia) rozstrzygnięty zostanie Plebiscyt na Najaktywniejszego Czytelnika Lata w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Słowackiego 11). To konkurs przeznaczony dla miłośników książek  w wieku od 7 do 15 lat. Natomiast w filii nr 7 (ul. Osmeckiego 51) trwa konkurs „Czytelnik Lata” dla młodszych czytelników w wieku 6-12 lat. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 sierpnia br.

Ponadto do końca sierpnia trwa wystawa „I Ty możesz zostać ilustratorem. Kocie przygody”, składająca się z prac konkursowych, w których należało wykonać ilustrację do wybranej książki o kotach.  Można ją oglądać godzinach otwarcia biblioteki w Minigalerii Sztuki Dziecięcej Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Słowackiego 11).

Spotkania w ramach  akcji „Książka na wakacje” będą odbywać się do 24 sierpnia. Wstęp wolny, a  osoby zainteresowane udziałem w zajęciach powinny kontaktować się telefonicznie dwa dni przed planowanymi zajęciami pod numerem: (17) 866 94 65.

(ira)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: