Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce
Reklama

Miały być w czerwcu i w lipcu, będą do 7 września – loty do bułgarskiej Warny uruchomi linia Voyage Air. Na wznowienie połączeń Ryanaira nie ma co szybko liczyć.

Trwająca pandemia koronawirusa skutecznie blokuje ruch lotniczy. Z Jasionki aktualnie można latać tylko do Warszawy – raz dziennie. Od 28 marca będą trzy rejsy każdego dnia.

Loty zagraniczne z podrzeszowskiego portu są nadal wstrzymane. W tym roku były tylko w pierwszych dniach stycznia – do Eindhoven (Wizzair). Loty do holenderskiego miasta miały wrócić 2 marca, ale tak się nie stało. Wznowienie połączeń przesunięto na 4 maja. 

Pasażerów coraz mniej 

Podobna sytuacja jest z połączeniami irlandzkiego Ryanaira – do Londynu (Luton i Stansted), Bristolu, East Midlands, Dublina i Manchesteru. One miały wrócić 28 marca, już wiadomo, że tak nie będzie. Nowy termin to 1 maja. 

28 marca nie wrócą również połączenia do Monachium (Lufthansa). Nowa data, jak na razie, jest nieznana. Loty do stolicy Bawarii były przesuwane dwa razy – z 25 października na 21 lutego, potem miały być przywrócone 28 marca. 

Pierwsze dwa miesiące 2021 roku dla Jasionki są dramatycznie słabe. W styczniu lotnisko odprawiło blisko 6000 pasażerów, a w lutym już tylko 2084. 

Regularne czartery 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jest na szczęście też dobra wiadomość. W okresie wakacyjnym z Jasionki zostaną uruchomione regularne czartery do Warny w Bułgarii. Loty będą obsługiwane przez Boeingi 737.

Początkowo była o mowa o czterech rejsach w każdy wtorek: 29 czerwca, 6 lipca, 13 lipca i 20 lipca. Na pierwszy lot bilety można kupić w cenie 59 euro, na trzy pozostałe za 79 euro. Bilety można rezerwować TUTAJ.

Tymczasem przewoźnik zdecydował o przedłużeniu lotów do Warny. Będą one do 7 września – raz w tygodniu, w każdy wtorek.  

Samolot z Warny wyląduje w Jasionce o godz. 12:30, odlot o 13:00. – Bułgaria jest popularnym kierunkiem wśród mieszkańców Podkarpacia – mówi Szymon Taranda, rzecznik Portu Lotniczego w Jasionce. 

Warna to urokliwe miasto położone nad Morzem Czarnym. Po Sofii i Płowdiwie jest trzecim co do wielkości miastem w Bułgarii. Turyści najchętniej odwiedzają Muzeum Morza Czarnego, Park Nadmorski, ruiny rzymskich term czy letnią rezydencję króla Bułgarii. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się słynne bułgarskie plaże.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama