Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Ponad 60 tysięcy pasażerów obsłużył Port Lotniczy w Jasionce na rejsach czarterowych w sezonie 2019. To najlepszy wynik w historii lotniska.

W porównaniu z ubiegłym rokiem z wakacyjnej oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało o 25 procent więcej podróżnych. Do wyboru mieli loty do Grecji (Rodos, Heraklion i Zakynthos), Turcji (Antalia i Bodrum) oraz Bułgarii (Burgas) oferowane wraz z pakietami hotelowymi.

Wśród słonecznych kierunków największą popularnością cieszyła się turecka Antalia. Na tym kierunku lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 16 tysięcy pasażerów. Tegoroczny rezultat stawia Jasionkę na pierwszym miejscu w Polsce wśród lotnisk regionalnych obsługujących do miliona pasażerów rocznie.

– Już trzeci rok z rzędu notujemy znaczny wzrost ruchu w segmencie lotów czarterowych. To efekt przyjętej strategii rozwoju współpracy z czołowymi polskimi touroperatorami – twierdzi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Według Hamryszczaka, coraz więcej mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów wybiera Jasionkę jako miejsce wylotu na wakacje. Pasażerowie doceniają wyższy komfort i mniejszy stres towarzyszący podróży w porównaniu z dużymi i zatłoczonymi lotniskami.

– Wierzę, że nasza oferta na przyszły rok wzbogacona o nowe kierunki, jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie lotami czarterowymi z Rzeszowa – mówi Adam Hamryszczak. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Od czwartku w systemach rezerwacyjnych są już dostępne pakiety na sezon 2020 z wylotem z Jasionki. Nowością są loty do Monastyru w Tunezji i bułgarskiej Warny. Trwają rozmowy o kolejnych kierunkach w Grecji.

Szczegółowe informacje o aktualnej ofercie można znaleźć na stronach internetowych touroperatorów oferujących wyloty z Rzeszowa takich jak: Itaka, TUI, Grecos, Coral Travel, Rainbow czy Sun&Fun.

Oprócz czarterów rekordowe wyniki na wakacjach odnotowała Lufthansa, która oferuje loty na trasie Rzeszów-Monachium. Liczba pasażerów ze stolicy Podkarpacia do drugiego największego portu przesiadkowego w Niemczech w porównaniu z latem ubiegłego roku wzrosła o 70 procent. Z kolei o 15 procent zwiększył się ruch na trasie Rzeszów – Newark.

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się codzienne loty z Jasionki do Warszawy i Londynu.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: