Reklama

Trzy rzeszowskie drużyny biorą udział w projekcie „Red Bull Can You Make It 2016”.  Przez tydzień chcą przemierzyć Europę, a ich jedyną walutą i kartą przetargową będą puszki Red Bulla. Potrzebne są Wasze głosy!

„Red Bull Can You Make It?” to 1000-kilometrowa podróż (12-19 kwietnia) z jednego z pięciu miejsc na terenie Europy (Barcelony, Florencji, Berlina, Edynburga i Pragi) do celu, którego położenie zostanie ujawnione kilka dni przed startem.

Po drodze trzeba będzie także zaliczyć checkpointy zlokalizowane w różnych europejskich miastach i wykonać w nich specjalne – sprawdzające ciało i umysł – zadania. Trzyosobowe zespoły przemierzają świat używając Red Bulla jako jedynej waluty. Na dotarcie do mety każda ekipa ma maksymalnie 7 dni.

Przed wyruszeniem w drogę, każdy z członków ekipy będzie musiał oddać gotówkę, karty bankomatowe i telefon. Rzeczy potrzebne do przetrwania i pokonania trasy mogą zdobywać tylko przy pomocy 24 puszek Red Bulla. Oprócz transportu, czy jedzenia mogą je wymieniać na nocleg, albo atrakcje ze specjalnej listy przygód do zaliczenia – uczestnicy mają w tym pełną dowolność.

Kto wygra?

Im więcej zaliczonych punktów kontrolnych, tym większa szansa na zwycięstwo. Bardzo istotne będą także zdjęcia i filmy, które bez wątpienia pomogą zdobyć rzesze wiernych fanów, dopingujących zmagania.

W tym konkursie nie liczy się moment przekroczenia mety, tylko sama podróż i związane z nią niespodzianki. Na ostateczny wynik złożą się punkty zebrane za zadania na „checkpointach”, zaliczone pozycje z listy przygód oraz popularność w sieci.

W projekcie weźmie udział 165 trzyosobowych drużyn z 50 krajów. W tym roku po raz pierwszy z Polski. Z całego świata zgłosiło się ponad 3 tys. drużyn, z Polski ponad 70. Wśród nich są trzy ekipy z Rzeszowa. Warunkiem udziału w projekcie było zamieszczenie minutowego filmiku, w którym drużyny przekonują, dlaczego to one powinny zostać zakwalifikowane do ścisłego finału.

Do 25 lutego trwa głosowanie internautów, którzy oceniają filmiki. Potem do kolejnego etapu przejdzie 12 drużyn, z których zostaną ostatecznie wybrane trzy polskie ekipy. Wybory dokona trzyosobowe jury: bloger podróżniczy Marcin Mossakowski, raper „Stasiak”, oraz snowboarder Wojciech Pawlusiak.

To musi być kosmos!

Wśród rzeszowskich drużyn, które walczą o udział w niezapomnianej przygodzie jest ekipa „The Charming Trio”. Drużynę tworzą: 22-letnia Monika Chmiel, studentka Politechniki Rzeszowskiej na kierunku inżynieria środowiska, początkująca skydiverka, oraz 25-letni Bartosz Horajecki, nauczyciel z Epic English w Rzeszowie, student filologii angielskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim.

W drużynie jest też 23-letnia Daria Krupińska, studentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, zawodniczka softballu oraz koszykarka.

– Brak kasy, brak telefonu, podróż z jednego punktu Europy do drugiego bez niczego. To musi być kosmos! – mówi Monika Chmiel. Głosy na „The Cherming Trio” można oddawać TUTAJ. Wystarczy polubić filmik.

„Invaders” to druga rzeszowska drużyna, która bierze udział w projekcie. Ekipę tworzą: 20-letnia Ewa Banan, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, oraz 25-letni Dawid Rojek, który zajmuje się fotografią, a także 25-letni Dawid Lojczyk, który robi doktorat z historii. Wszyscy poznali się na „Slajdowiskach”, czyli Rzeszowskich Spotkaniach Podróżniczych.

– Chcemy wziąć w tym udział, bo kochamy podróże a to nie tylko podróż, ale też wyzwanie. Bo jak tu przeżyć wymieniając wszystko za Red Bulle i nie mając pieniędzy? To może być ciekawe doświadczenie – uważa Ewa Banan.

Na „Invaders” głosowanie trwa TUTAJ. Trzecią rzeszowską drużyną jest „The Fakaps”, którą tworzą studenci Politechniki Rzeszowskiej. Na nich możecie głosować TUTAJ.

Podczas ostatniej edycji „Red Bull Can You Make It?” w 2014 roku aż 100 drużyn przeżyło niezapomniane chwile, zdobywając m.in. bilety na mecz Ligi Mistrzów, a nawet przelot prywatnym odrzutowcem.

KRZYSZTOF WÓJCIK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: