Trzy rzeszowskie drużyny biorą udział w projekcie „Red Bull Can You Make It 2016”.  Przez tydzień chcą przemierzyć Europę, a ich jedyną walutą i kartą przetargową będą puszki Red Bulla. Potrzebne są Wasze głosy!

„Red Bull Can You Make It?” to 1000-kilometrowa podróż (12-19 kwietnia) z jednego z pięciu miejsc na terenie Europy (Barcelony, Florencji, Berlina, Edynburga i Pragi) do celu, którego położenie zostanie ujawnione kilka dni przed startem.

Po drodze trzeba będzie także zaliczyć checkpointy zlokalizowane w różnych europejskich miastach i wykonać w nich specjalne – sprawdzające ciało i umysł – zadania. Trzyosobowe zespoły przemierzają świat używając Red Bulla jako jedynej waluty. Na dotarcie do mety każda ekipa ma maksymalnie 7 dni.

Przed wyruszeniem w drogę, każdy z członków ekipy będzie musiał oddać gotówkę, karty bankomatowe i telefon. Rzeczy potrzebne do przetrwania i pokonania trasy mogą zdobywać tylko przy pomocy 24 puszek Red Bulla. Oprócz transportu, czy jedzenia mogą je wymieniać na nocleg, albo atrakcje ze specjalnej listy przygód do zaliczenia – uczestnicy mają w tym pełną dowolność.

Kto wygra?

Im więcej zaliczonych punktów kontrolnych, tym większa szansa na zwycięstwo. Bardzo istotne będą także zdjęcia i filmy, które bez wątpienia pomogą zdobyć rzesze wiernych fanów, dopingujących zmagania.

W tym konkursie nie liczy się moment przekroczenia mety, tylko sama podróż i związane z nią niespodzianki. Na ostateczny wynik złożą się punkty zebrane za zadania na „checkpointach”, zaliczone pozycje z listy przygód oraz popularność w sieci.

W projekcie weźmie udział 165 trzyosobowych drużyn z 50 krajów. W tym roku po raz pierwszy z Polski. Z całego świata zgłosiło się ponad 3 tys. drużyn, z Polski ponad 70. Wśród nich są trzy ekipy z Rzeszowa. Warunkiem udziału w projekcie było zamieszczenie minutowego filmiku, w którym drużyny przekonują, dlaczego to one powinny zostać zakwalifikowane do ścisłego finału.

Do 25 lutego trwa głosowanie internautów, którzy oceniają filmiki. Potem do kolejnego etapu przejdzie 12 drużyn, z których zostaną ostatecznie wybrane trzy polskie ekipy. Wybory dokona trzyosobowe jury: bloger podróżniczy Marcin Mossakowski, raper „Stasiak”, oraz snowboarder Wojciech Pawlusiak.

To musi być kosmos!

Wśród rzeszowskich drużyn, które walczą o udział w niezapomnianej przygodzie jest ekipa „The Charming Trio”. Drużynę tworzą: 22-letnia Monika Chmiel, studentka Politechniki Rzeszowskiej na kierunku inżynieria środowiska, początkująca skydiverka, oraz 25-letni Bartosz Horajecki, nauczyciel z Epic English w Rzeszowie, student filologii angielskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim.

W drużynie jest też 23-letnia Daria Krupińska, studentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, zawodniczka softballu oraz koszykarka.

– Brak kasy, brak telefonu, podróż z jednego punktu Europy do drugiego bez niczego. To musi być kosmos! – mówi Monika Chmiel. Głosy na „The Cherming Trio” można oddawać TUTAJ. Wystarczy polubić filmik.

„Invaders” to druga rzeszowska drużyna, która bierze udział w projekcie. Ekipę tworzą: 20-letnia Ewa Banan, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, oraz 25-letni Dawid Rojek, który zajmuje się fotografią, a także 25-letni Dawid Lojczyk, który robi doktorat z historii. Wszyscy poznali się na „Slajdowiskach”, czyli Rzeszowskich Spotkaniach Podróżniczych.

– Chcemy wziąć w tym udział, bo kochamy podróże a to nie tylko podróż, ale też wyzwanie. Bo jak tu przeżyć wymieniając wszystko za Red Bulle i nie mając pieniędzy? To może być ciekawe doświadczenie – uważa Ewa Banan.

Na „Invaders” głosowanie trwa TUTAJ. Trzecią rzeszowską drużyną jest „The Fakaps”, którą tworzą studenci Politechniki Rzeszowskiej. Na nich możecie głosować TUTAJ.

https://www.youtube.com/watch?v=B905hMktzrE

Podczas ostatniej edycji „Red Bull Can You Make It?” w 2014 roku aż 100 drużyn przeżyło niezapomniane chwile, zdobywając m.in. bilety na mecz Ligi Mistrzów, a nawet przelot prywatnym odrzutowcem.

https://www.youtube.com/watch?v=cGtdhptAs4w

KRZYSZTOF WÓJCIK

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama