Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Waldemar Kotula

To nieoficjalne ustalenia Rzeszów News. W środę po południu zostaną potwierdzone na konferencji prasowej. 

Waldemar Kotula jest już drugą osobą, która zdecydowała się zrezygnować ze startu w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa – te mają się odbyć 9 maja. W poniedziałek z walki o najważniejszy fotel w ratuszu zrezygnował Maciej Masłowski, były rzeszowski poseł Kukiz’15. Masłowski dołączył do sztabu Marcina Warchoła. 

Na podobny krok – jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń – zdecydował się teraz Waldemar Kotula, który miał być kandydatem Porozumienia dla Rzeszowa Jarosława Gowina. W środę (14 kwietnia) o 13:00 na Rynku ma się odbyć „bardzo ważna” konferencja prasowa Marcina Warchoła, który ogłosi, że w wyborach poprze go Kotula. 

Waldemar Kotula obecnie jest radnym miasta Rzeszowa. Należy do klubu PiS, ale jest członkiem Porozumienia, które zdecydowało się wyłonić w marcu swojego kandydata w wewnątrzpartyjnych prawyborach. Kotula wygrał rywalizację z Arkadiuszem Oponiem. Ostatecznie Porozumienie nie wystawi swojego kandydata. 

Do 30 marca komisarz wyborczy w Rzeszowie zarejestrował 13 komitetów wyborczych, ale dotychczas dokumenty związane z rejestracją kandydatów wraz z podpisami poparcia złożyło czterech kandydatów: Marcin Warchoł, a także Konrad Fijołek, kandydat opozycji, oraz Ewa Leniart (z poparciem PiS) i Grzegorz Braun (Konfederacja).

Termin rejestracji kandydatów mija 16 kwietnia. 

Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości, w wyborach wspiera były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Warchoł startuje z Komitetu Wyborczego Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc – dla Rzeszowa. We wtorek komitet złożył wniosek o rejestrację Warchoła w wyborach na prezydenta. Do Miejskiej Komisji Wyborczej dostarczono 5500 podpisów

Marcin Warchoł uchodzi za faworyta majowych wyborów. Jego głównym rywalem będzie Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, lider klubu Rozwój Rzeszowa, który był politycznym zapleczem byłego prezydenta Tadeusza Ferenca. Ferenc ze stanowiska gospodarza miasta zrezygnował 10 lutego – po ponad 18-letnich rządach. 

Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama