Zdjęcie: Filharmonia Dowcipu
Reklama

Muzyka klasyczna w bezbłędnej aranżacji i dużo, dużo, dużo śmiechu oznacza, że do Rzeszowa przyjedzie Waldemar Malicki i jego Filharmonia Dowcipu. Koncert „Klasyka po bandzie” zagrają w niedzielę w Filharmonii Podkarpackiej. 

Smutni, nudni, nadęci w kieckach i frakach, w których trudno się poruszać, a do tego grają taką muzykę, że po 20 minutach koncertu masz wrażenie, że minęły już trzy godziny. Tak, mniej więcej statystycznemu Polakowi kojarzy się wizyta w filharmonii.

Oblicze tej zacnej instytucji i muzyki, jaką się zwykle w niej grywa, zmienił już kilka ładnych lat temu Waldemar Malicki, polski pianista z urokiem satyryka i Jacek Kęcik, polski reżyser i scenarzysta widowisk, programów telewizyjnych i teledysków oraz reklam.

Gdy tych dwóch się spotkało wyszedł z tego niezły dowcip, a konkretnie Filharmonia Dowcipu, czyli przedstawienie muzyczno-kabaretowe łączące oryginalne aranżacje muzyki poważnej i rozrywkowej oraz skeczy.

Statystyczny Polak Filharmonie Dowcipu kojarzy z anteny TVP 2. Teraz pewnie część wstrzymała oddech i przed oczami stanął im Zenek Martyniuk. Spokojnie, Filharmonia Dowcipu była w telewizji publicznej za czasów prezesa z lepszym gustem muzycznym.

Koncerty, które transmitowała TVP 2, odbywały się pod nazwą „Laskowik i Malicki”. To był efekt współpracy Filharmonii Dowcipu z Zenonem Laskowikiem i jego „Kabereciarnią”. 

Jeśli w Rzeszowie kojarzycie te koncerty i tęsknicie za „Klasyką po bandzie” mamy dla Was dobrą wiadomość – Malicki i jego Filharmonia zagrają w Rzeszowie już w niedzielę (2 lutego) w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 19:00. 

Co szykują? Oszałamiającą muzykę, pełną seksapilu czteroosobową formację oraz rozbrajające żarty „tu i teraz”. Do tego pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego.

Kilkadziesiąt skeczy muzycznych przeplatanych dowcipem politycznym, obyczajowym i światopoglądowym. Anegdoty z najwyższej półki serwowane w trakcie show nie tylko bawią do łez, ale także trafnie komentują naszą współczesność.

Generalnie chodzi o to, że „Waldemar Malicki – Klasyka po bandzie” to odpowiedź na otaczającą rzeczywistość. To zabawa połączona z refleksją, która skłania do myślenia, a jednocześnie urzeka lekkością.

Ta absolutnie nowa forma artystyczna, wypełniona mnóstwem oczyszczającego śmiechu, to gwarancja inteligentnej rozrywki i przyjemnej odskoczni od codzienności. 

Bilety na „Waldemar Malicki – Klasyka po bandzie” można kupić w cenie od 70 zł do 100 zł w kasie Filharmonii Podkarpackiej. Informacje o koncercie można zdobyć także dzwoniąc pod numery: 77 441 05 33 oraz 698 96 94 59.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: