Zdjęcie: Pixabay

W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwsza tura odkomarzania Rzeszowa. Dezynsekcją zostanie objęty ponad 108-hektarowy teren miasta.  

We wtorek i w środę (18 i 19 czerwca) od godz. 19:00 rozpocznie się na terenie Rzeszowa odkomarzanie. Przeprowadzi je In-Pest za 11 tys. zł. Jak informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, zabieg zostanie wykonany przy zastosowaniu urządzeń przeznaczonych do zamgławiania i oprysku.

Do zwalczania komarów i kleszczy zostaną użyte preparaty biobójcze. – Zabiegi dezynsekcji będą wykonywane za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki ISUZU D MAX. Samochód będzie wyposażony w migające światło. Przy wykonywanym oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska – przekazuje Agnieszka Siwak-Krzywonos.

Odkomarzaniem objętych zostaną parki, zieleńce, place zabaw oraz obszary nad Zalewem. Cały teren ma 108 ha. O tym, jakie miejsca będą objęte odkomarzaniem, pisaliśmy już TUTAJ. Druga tura akcji będzie mogła się odbyć po upływie 21 dni od pierwszego oprysku. 

Urząd Miasta w Rzeszowie zastrzega, że termin odkomarzania może się zmienić, jeżeli na przeszkodzie staną warunki atmosferyczne. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama