Zdjęcie: Oskar Szramka / materiały prasowe
Reklama

Po raz pierwszy w Rzeszowie zagra „WaluśKraksaKryzys”. Kiedy? W najbliższą niedzielę (28 listopada) w klubie „Pod Palmą”. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na koncert. 

„WaluśKraksaKryzys” to projekt 25-letniego chłopaka z podkrakowskiej Skały, nazywany gitarowym objawieniem 2019 roku. Muzycznie to mieszanka nośnych riffów i elektroniki, tekstowo – miks słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością Walusia.

– Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie – mówi Waluś. 

Debiutancka płyta „WKK” pt. „MiłyMłodyCzłowiek”, chociaż nagrana w amatorskich warunkach, została uznana za jedną z ciekawszych propozycji 2019 r. i zaowocowała serią koncertów, m.in. na Enea Spring Break i Męskie Granie Young Orchestra.

WKK został laureatem konkursu „Twój Projekt na Famie” związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu, zdobył pierwsze miejsce w Jarocinie, wystąpił w Żywcu na finale Męskiego Grania. W kwietniu tego roku ukazał się kolejny album pt. „Atak”. 

„Tworząc „Atak” czułem się totalnym śmieciem, który chciał zerwać z nałogami, przestać rozbijać innym życie i spojrzeć rodzinie w twarz. Dlatego nie ma tam treści politycznych, co nie znaczy, że polityka jest mi obojętna” – tłumaczył Waluś w Gazecie Wyborczej.

Niezależny serwis internetowy Rytmy.pl w styczniu 2021 roku uznał „WKK” odkryciem minionego roku w polskiej alternatywie. Koncerty pełne szczerych, silnych emocji gra tak, jakby urodził się 20 lat wcześniej niż wskazuje jego PESEL.

– Żadnych majteczek w kropeczki i jednocześnie bez nadęcia i niepotrzebnej emfazy – zapowiada Waluś. Sam o osobie mówi, że jest „prostym w obsłudze chłopakiem”. 

„WKK” w najbliższą niedzielę (28 listopada) zagra w rzeszowskim klubie „Pod Palmą”. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Ceny biletów zaczynają się od 49 zł, do kupienia na goingapp.pl – TUTAJ. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na niedzielny koncert.

Aby je zdobyć, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie, które w poniższym materiale video zadaje Waluś. Na odpowiedzi czekamy do środy, do godz. 20:00, przesyłajcie je na adres: redakcja@rzeszow-news.pl, w tytule wiadomości wpiszcie: WKK. 

AKTUALIZACJA: podwójne zaproszenia na koncert wygrywają: Paweł Serewko i Adrianna Pajor. Gratulujemy! Prawidłowa odpowiedź to: „Tuż przed północą”, „Najgorsze rzeczy” i „Uśmiech Chelsea”.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama