Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski

Rzeszów przyłącza się do ogólnopolskiej akcji studenckiej „Wampiriada”. W trzech majowych terminach będzie można oddawać krew. 

„Wampiriada” to akcja Niezależnego Zrzeszenia Studentów, która w Rzeszowie odbędzie się już po raz ósmy. Oprócz samej zbiórki krwi, skupia się także na społecznej akcji uświadamiającej potrzebę oddawania krwi.

Na miejsce akcji przyjeżdża mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Studenci oraz wszyscy chętni po rejestracji oddają 450 ml krwi. Po zabiegu dawcy otrzymują 9 czekolad oraz nagrody i upominki ufundowane przez partnerów akcji – koszulki z logiem akcji, vouchery, bony zniżkowe oraz inne ciekawe gadżety.

W Rzeszowie, podczas siedmiu akcji, zarejestrowano ponad 900 osób, a w trakcie poprzedniej trzydniowej blisko 200 osób. „Wampiriada”, która jest projektem ogólnopolskim, odbywa się w ponad 70 ośrodkach akademickich, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Tarnów.

Program akcji w Rzeszowie:

– 8 maja, godz. 8-13 – al. Rejtana 16c (kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego, parking między budynkami A0 i A1) – w trakcie akcji odbędą się bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku,

– 28 maja, godz. 8-13 – ul. Ćwiklińskiej 2 (kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu budynek D1) – w trakcie akcji odbędą się bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku,

– 5 czerwca, godz. 8-13 – al. Powstańców Warszawy 14, obok kampusu PRz (Kino Helios) – w trakcie akcji w tym dniu wystąpi DJ na żywo, odbędą się bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama