Zdjęcie: Pixabay

Będzie i tanecznie, i śmiesznie, a na pewno kreatywnie – obiecują Rzeszowskie Piwnice. W maju szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

8 maja o godz. 18:00 na zewnątrz odbędą się warsztaty taneczne „Air Swing”. 15 maja, też o 18:00, zaplanowano warsztaty „Fotokolaże rzeszowskie”. Ich uczestnicy poznają sylwetki znanych, rzeszowskich fotografów, przygotują kolaże na podstawie ich zdjęć.

Organizatorzy zapewniają potrzebne materiały.”Fotokolaże” będą podzielone na dwie części. W pierwszej – pracownik Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa zaprezentuje sylwetkę fotografa Jacka Fischera, w drugiej – artystka Marta Ożóg poprowadzi warsztat fotokolażu.

Zajęcia potrwają do godz. 20:00, bilety (15 zł) można kupować na stronie: bilety.rzeszowskiepiwnice.pl lub w kasie Rzeszowskich Piwnic. 

Z kolei 18 maja, o godz. 10:00 rozpoczną się warsztaty archeologiczne „Ceramika. Od neolitu do okresu staropolskiego” dla dzieci w wieku 7-14 lat. Dzieciaki poznają zagadnienia i ciekawostki ze świata archeologii, a następnie wezmą udział w zajęciach lepienia z gliny.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części: teoretyczną – krótkie wprowadzenie oraz praktyczną, podczas której będzie okazja stworzyć własne naczynie z gliny. Bilety na warsztaty kosztują 20 zł, do kupienia w internecie i w kasie Rzeszowskich Piwnic. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

21 maja zaś o 18:00 na zewnątrz Rzeszowskich Piwnic zaplanowano „Jogę śmiechu”. 24 maja, o tej samej godzinie, warsztaty pisania metodą Loesje. Ich uczestnicy (16+) tworzyć będą krótkie teksty, za pomocą których w nieszablonowy sposób wyrażą swoje myśli.

Warsztaty nie wymagają wcześniejszego doświadczenia w zakresie kreatywnego pisania. Tematem przewodnim spotkania będzie sztuka. Dwugodzinne warsztaty poprowadzi Paulina Tyburska. Bilety kosztują 30 zł – do kupienie w internecie i w kasie Rzeszowskich Piwnic. 

Jak tworzyć krótki komiks? Tego z kolei dowiecie się 25 maja. Warsztaty rozpoczną się o 11:00. Ich uczestnicy (6-12 lat) stworzą historię w formie komiksu, rozwiną kreatywność, umiejętność rysowania, stworzą krótkie opowiadania. Dzieci mogą pracować w grupach. 

– Uczestnicy warsztatów dodatkowo będą mieli okazję stworzyć własną i niepowtarzalną przypinkę (badge) związaną z dowolnie przez siebie wybraną tematyką okołokomiksową – zachęcają do udziału w zajęciach Rzeszowskie Piwnice. 

Warsztaty komiksowe potrwają do godz. 13:00. Bilety kosztują 20 zł, do kupienia w internecie i w kasie Rzeszowskich Piwnic. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama