Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży organizują Rzeszowskie Piwnice. Będą podzielone na dwie części – wykładową oraz warsztatową.

Najnowszy cykl warsztatów Rzeszowskie Piwnice organizują we współpracy z Fundacją Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego. Prowadzący przybliżą dzieciom i młodzieży archeologię – od opisu samego zajęcia, poprzez sferę naukową i wystawienniczą  w muzeach, kończąc na opisach poszczególnych epok.

Pierwsze warsztaty już w najbliższą sobotę (13 kwietnia), o godz. 10:00. Tematem spotkania będzie „Świat ludzi paleolitu”.

Uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądała w pradziejach obecna Polska, Podkarpacie a nawet obecny Rzeszów. Poszukają odpowiedzi na pytania: kiedy na tereny dzisiejszego Rzeszowa przybył człowiek, jak wyglądał i co robił na co dzień. Poznają też rodzaje wykonywanych narzędzi w tym okresie, a nawet wykonają własne, które zabiorą ze sobą do domu.   

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Warsztaty potrwają dwie godziny, mogą w nich wziąć udział osoby wieku 7-14 lat.  Spotkanie poprowadzą członkowie Fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego. Bilet na warsztaty kosztuje 20 zł, do kupienia na stronie: rzeszowskiepiwnice.pl

Kolejne warsztaty w Rzeszowskich Piwnicach odbędą się 18 maja i 1 czerwca. Tematem spotkania będzie „Ceramika. Od neolitu do okresu staropolskiego”. Bilety będą dostępne od 15 kwietnia. Z kolei 1 czerwca zaplanowano warsztaty „Pierwsi rolnicy na ziemiach polskich. Neolit”. Bilety będzie można kupować od 15 maja.

Zdjęcie: materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama