Zdjęcie: Pixabay

Tym razem nie chodzi tylko o to, by pokazać, jak powstaje ten rodzaj robótek ręcznych. Można dowiedzieć się, co przedstawiają rzeszowskie wzory i dlaczego właśnie tak wyglądają.
– Haft rzeszowski czerwono-niebieski powstał na początku XX wieku, największą popularność zyskał po II wojnie światowej, stając się wyróżnikiem naszego regionu – tłumaczą organizatorzy warsztatów, nie zdradzając jeszcze zbyt wielu szczegółów.

To będą pięciogodzinne warsztaty, poprowadzi je Bartłomiej Jankiewicz, który od wielu lat zajmuje się tą techniką zdobienia. Zarówno w teorii, jak i praktyce, jest też autorem wzorników haftu.

Warsztaty odbędą się w dwie kolejne niedziele – 17 i 24 lipca, pierwsze spotkanie przygotowano z myślą o osobach początkujących. Muzeum przygotuje wszystkie materiały potrzebne do samodzielnego wykonania haftowanej ozdoby.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rozpoczynają się o godz. 12:30 i potrwają do 17:30. Udział kosztuje 50 zł, zapisy telefoniczne (17) 862 02 17, kończą się w piątek, 15 lipca. Warsztaty odbędą się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Rynek 6.

Zdjęcie: materiały ogranizatorów

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama