“Wasabi” zwycięzcą XIV Rockowej Nocy. Tłumy na koncercie [ZDJĘCIA]

0
Reklama

Kilka tysięcy osób bawiło się na XIV Rockowej Nocy, która w sobotę odbyła się na rzeszowskich bulwarach.

 

Podczas muzycznego przeglądu pięć zespołów walczyło o nagrodę główną. Na scenie zagrały trzy grupy z Tarnowa: “Wasabi”, “Mercurius” i “Need More Clouds”, a także krakowski “Inclusion” oraz “Hiraeth” z Rzeszowa.

Zespoły zagrały po dwa własne utwory i jeden utwór z repertuaru Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout we własnej, oryginalnej aranżacji. Zwycięzcą przeglądu zostało “Wasabi”, które w nagrodę otrzymało statuetkę Tadeusza Nalepy, 3000 zł, kilkadziesiąt godzin w Estrada Studio wraz z realizatorem oraz koncert podczas XV Rockowej Nocy.

Nagroda za najbardziej oryginalną aranżację utworu Breakoutu powędrowała zaś do “Inclusion”. Krakowska grupa także otrzymała okolicznościową statuetkę “ojca polskiego bluesa”, kilkadziesiąt godzin w Estrada Studio oraz możliwość zagrania koncertu w 2020 roku podczas jednej z imprez organizowanych przez Estradę Rzeszowską.

Na Rockowej Nocy 2019 przed publicznością wystąpiły także zespoły: Royal Age (zwycięzca nagrody publiczności), K.A.C. (zwycięzca ubiegłorocznej Rockowej Nocy). Gwiazdami wieczoru były: Monstrum i Luxtorpeda. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: