Zdjęcie: GDDKiA

Zniknęła ostatnia przeszkoda w podpisaniu umowy na budowę blisko 14-kilometrowego odcinka drogi S19 Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka. 

Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybór wykonawcy inwestycji został pozytywnie oceniony przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. W drugiej połowie września GDDKiA wybrała ofertę firmy Strabag, kontrakt opiewa na ponad 272 mln zł. 

Pozostali uczestnicy przetargu (było ich 8) mogli składać odwołania, a następnie wybór wykonawcy musiał jeszcze zatwierdzić prezes UZP. To standardowa kontrola przetargu. Właśnie się zakończyła. I wynik kontroli jest pozytywny. Teraz GDDKiA może podpisać umowę ze Strabagiem. – Planujemy to jeszcze w listopadzie – zapowiada Joanna Rarus.  

Na rozbudowę tego odcinka S19 czeka wielu kierowców. Do ekspresówki, która ma obecnie trzy pasy, ma być dobudowana druga jezdnia. Po rozbudowie, będą po dwa pasy ruchu, pas awaryjny o szerokości 2,5 m i pobocza. Dziś „wąskie gardło” S19 utrudnia ruch ciężarówek, dojazd do strefy ekonomicznej i lotniska w Jasionce.  

Strabag zaprojektuje i wybuduje drogę. Inwestycja będzie prowadzona na terenie powiatów rzeszowskiego (gm. Sokołów Młp. i gm. Trzebownisko) i łańcuckiego (gm. Czarna), w sąsiedztwie już istniejącej, pierwszej jezdni drogi ekspresowej. Budowa ma ruszyć w 2024 roku i trwać do połowy 2026 roku. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na trasie rozbudowanego odcinka S19 w Nienadówce (ok. 30 m od kościoła pw. św. Bartłomieja Apostoła) powstaną m.in. estakada o długości 157,5 m, a także dwa wiadukty, 13 przejść dla zwierząt, przejazd gospodarczy i dwa przepusty, 8 przejść dla płazów, ponad 3 km ekranów akustycznych oraz zbiorniki retencyjne (13 otwartych i cztery zamknięte).

Istniejący MOP Stobierna (w kierunku Lublina) zostanie rozbudowany, w przyszłości będzie mogła powstać tu stacja paliw i obiekty gastronomiczno-handlowe.

Zdjęcie: GDDKiA

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama