Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Skasowany bilet za pośrednictwem elektronicznej portmonetki nie uprawnia do przesiadek – zakomunikował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.  

Od 1 lutego br. w Rzeszowie bilet normalny na przejazd miejskimi autobusami został zastąpiony biletem 40-minutowym. Jest też droższy o 40 groszy, kosztuje 4 zł i można na jednym bilecie jechać kilkoma autobusami, byle się zmieścić w czasie.

Wielu pasażerów korzysta też z elektronicznej portmonetki, która jest zapisywana na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. E-portmonetkę doładowuje się minimalną kwotą 10 zł, jednorazowy bilet jest tańszy – kosztuje 3,8 zł.

Jazda jest jeszcze tańsza, gdy liczba przystanków nie przekracza sześciu. Okazuje się, że bilet z e-portmonetki nie pozwala na korzystanie z dobrodziejstwa biletu 40-minutowego, a więc nie można na tym bilecie przesiadać się do innych autobusów.

– Jest ważny tylko w autobusie, w którym został skasowany – przypomniał w piątek ZTM Rzeszów. Bilety 40-minutowe są dostępne tylko w formie papierowej w biletomatach, Punktach Obsługi Podróżnego, kioskach i sklepach oraz w aplikacji lub w kasownikach.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama