Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że ważność legitymacji studenckich, uprawniających do biletów ulgowych na przejazd miejskimi autobusami, zostaje przedłużona do 29 listopada br. 

Przedłużenie ważności legitymacji jest elementem walki z COVID-19. Studenci korzystający z biletów papierowych mogą podróżować autobusami MPK na podstawie legitymacji, bez konieczności przedłużenia uprawnienia na karcie RKM w Punkcie Obsługi Podróżnego.

Studenci, którzy chcą kupić ulgowy bilet okresowy w biletomacie lub przez stronę internetową, i którzy korzystają z elektronicznej portmonetki, powinni najpierw przyjść do POP-u, by przedłużyć ulgę na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

– Dopiero po tym będzie można bez problemu zakupić bilet w biletomacie lub kasować bilety ulgowe z elektronicznej portmonetki – informuje ZTM. 

Przedłużenie ulgi odbywa się identycznie, jak w przypadku każdorazowego przedłużenia ważności legitymacji studenckiej po zaliczeniu kolejnego semestru. Pracownik ZTM musi to uprawnienie zapisać na RKM. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nieprzedłużenie ulgi na e-karcie ma swoje konsekwencje. Nie będzie można kupić biletu studenckiego w biletomacie ani przez stronę internetową. Ponadto, w przypadku e-portmonetki, podczas kasowania przejazdów pobierana będzie kwota za bilet normalny.

Dni i godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego możecie sprawdzić TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama