Zdjęcie: Materiały WSIiZ

Zgodnie z rozporządzeniem ministra szkolnictwa wyższego, legitymacjom studenckim przedłużono ważność do 31 stycznia 2021 roku – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 

Studenci korzystający z biletów papierowych mogą jeździć autobusami MPK na podstawie legitymacji, bez konieczności przedłużenia uprawnienia na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.  Studenci chcący kupić ulgowy bilet okresowy np. miesięczny powinni najpierw pójść do Punktu Obsługi Podróżnego przedłużyć ulgę na RKM.

Dopiero potem można bez problemu kupić bilet w biletomacie lub kasować bilety ulgowe z e-portmonetki. „Przedłużenie ulgi odbywa się identycznie, jak w przypadku każdorazowego przedłużenia ważności legitymacji studenckiej po zaliczeniu kolejnego semestru. Pracownik ZTM musi to uprawnienie zapisać na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej” – wyjaśnia ZTM.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nieprzedłużenie ulgi na e-karcie uniemożliwi kupno biletu studenckiego w biletomacie oraz przez stronę internetową. Ponadto, w przypadku e-portmonetki podczas kasowania biletu zostanie pobrana kwota, jak za bilet normalny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama