Zdjęcie: Materiały prasowe

Dla rodziców warsztaty edukacyjne, a dla dzieci liczne gry i zabawy z konkursami – tak upłynie specjalne spotkanie dzieci urodzonych przedwcześnie, które odbędzie w sobotę, 16 listopada, w szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Przez ponad 8 lat funkcjonowania w Pro-Familii Oddziału Neonatologicznego z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka hospitalizowano tam blisko 5 tysięcy maluszków w stanach zagrożenia życia.

Urodzonych w naszym szpitalu, ale także przywiezionych do nas na leczenie z innych szpitali z całego województwa. Najmniejszy z naszych wcześniaków ważył mniej niż 500 g mówi Dorota Sopylak, oddziałowa Oddziału Neonatologicznego w Pro-Familii.

Te najmniejsze maluchy spędzają na naszym oddziale nawet cztery miesiące. Gdy po tym okresie wychodzą do domu, jesteśmy już całkiem zgraną rodziną. Światowy Dzień Wcześniaka to idealna okazja do spotkania i spędzenia wspólnie tego wyjątkowego dnia, dlatego zapraszamy wszystkich wcześniaków wraz z rodzicami – dodaje Dorota Sopylak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na uczestników spotkania czekają liczne atrakcje: Szkoła dla Rodziców Wcześniaków – czyli spotkania z lekarzami i m.in. gry, konkursy i zabawy. Nie zabraknie też pamiątkowej sesji zdjęciowej, której efekty zostaną umieszczone w specjalnej księdze przygotowanej na tą okazję. Spotkanie odbędzie się od 11:00 do 13:00. 

(ak)

redakcja@reszow-news.pl

Reklama