Zdjęcie: materiały prasowe

W dniach 28-29 września w podrzeszowskiej Jasionce odbędzie się drugi szczyt „World For Ukraine”.

Druga edycja szczytu W4UA, który jest poświęcony niesieniu pomocy humanitarnej dla Ukrainy i jej odbudowy, także odbędzie się w G2A Arenie w Jasionce.

Pierwsza edycja szczytu odbyła się w dniach 7-9 grudnia 2022 r. Uczestniczyło w nim ponad 100 organizacji pozarządowych z całego świata, a także reprezentantów władz, samorządów i biznesu z Ukrainy, Polski i wielu innych państw.

W szczycie „World For Ukraine” biorą udział organizacje, instytucje i osoby z całego świata, chcące wspólnie stawić czoła wyzwaniom stojącym przed Ukrainą. W4UA ma wspierać Ukrainę w dążeniu do wolności, odbudowy i zrównoważonego rozwoju.

Ponad 60 liderów i ekspertów

Udział w drugiej edycji W4UA potwierdziło ponad 60 liderów i ekspertów – to przedstawiciele rządów i parlamentarzystów, prezesi największych organizacji humanitarnych pomagającym Ukrainie. 

Udział w W4UA 2023 potwierdzili Anatolii Fedoruk, burmistrz Buczy pod Kijowem, John Hewko – sekretarz generalny i prezes Rotary International, Matthew Booth – doradca rządu Ukrainy ds. strategicznej komunikacji w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Kijowie.

Na szczyt przyjadą także: Valeriia Palii, prezeska Narodowego Ukraińskiego Towarzystwa Psychologicznego, Michael Capponi, założyciel i prezes organizacji charytatywnej Global Empowerment Mission, oraz Brock D. Bierman, prezes „Ukraine Focus” z Waszyngtonu.

W gronie prelegentów będą też eksperci ds. mediów, zdrowia psychicznego i praw człowieka, a także reprezentanci społeczeństwa obywatelskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do Jasionki przyjadą: Jean-Christophe Bonis, założyciel Team4ua, Eoin O’Shea – psycholog kliniczny i główny doradca ds. zdrowia psychicznego i wsparcia psychologicznego w Duńskim Instytucie Przeciw Torturom, Oleg Dunda – deputowany ukraińskiego parlamentu.

Na szczycie będzie również Matthew Booth, brytyjski doradca rządu Ukrainy ds. komunikacji strategicznej, oddelegowany przez Ambasadę Wielkiej Brytanii w Kijowie do wspierania walki z dezinformacją na Ukrainie. 

Na W4UA 2023 przyjadą Shams Asadi, komisarz ds. praw człowieka i kierowniczka miejskiego Biura ds. Praw Człowieka w Wiedniu, i Oksana Savytska, wiceprezeska Ukraińskiego Instytutu Rozwoju Edukacji, doradczyni Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy.

Rzeszów zapleczem odbudowy Ukrainy

Wstęp na szczyt jest bezpłatny. Rejestracja trwa na stronie w4ua.com. Patronami wydarzenia są m.in. Parlament Europejski, Rada Europy i miasto Rzeszów.

– Zmieniła się rola Rzeszowa w Europie. Z niewielkiego miasta na rubieżach, stało się miastem w centrum Europy. Teraz przebywają tu żołnierze NATO, organizacje pomocowe, UNHCR, UNICEF, IOM i wiele innych – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W stolicy Podkarpacia swoje oddziały otwierają także światowe koncerny. – Ta straszna wojna kiedyś się skończy i w Rzeszowie będzie baza, zaplecze pomocy w odbudowie Ukrainy- przewiduje Fijołek.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama