Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu mecz U-20 Polska - Portugalia w 2019 roku

Rzeszów, Stalowa Wola i Mielec – w jednym z tych trzech podkarpackich miast 27 września zagra piłkarska młodzieżowa reprezentacja Polski. Biało-czerwoni podejmą wtedy topową Portugalię.

To kolejny mecz w naszym regionie o zasięgu międzynarodowym. W czerwcu w Rzeszowie dwa mecze rozgrywały reprezentantki Ukrainy z piłkarkami Szkocji i Węgier. Mecze były częścią eliminacji do Mistrzostw Świata kobiet w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii.

Z kolei 27 września zaplanowano mecz U-20 reprezentantów Polski i Portugalii. Mecz zostanie rozegrany w ramach Turnieju Ośmiu Narodów – Elite League. W turnieju biorą udział: Polska, Portugalia, Niemcy, Czechy, Anglia, Norwegia, Rumunia, Włochy.

Spotkanie młodzieżowych reprezentacji odbędzie się na Podkarpaciu. – W naszym regionie trzy stadiony spełniają wymogi co do organizacji meczu tej rangi: Rzeszów, Mielec oraz Stalowa Wola – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

To właśnie Podkarpackiemu ZPN powierzono organizację wrześniowego meczu. Taką decyzję podjął w minioną środę zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Decyzja, które miasto w naszym regionie przyjmie piłkarzy, zapadnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Wtedy również podamy informację o biletach, ale raczej będą to wejściówki płatne, ze względu na to, że jeśli ktoś zapłaci, to będzie chciał przyjść na mecz – uważa prezes Golba.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Portugalia to przeciwnik z górnej półki, dwukrotny mistrz świata do lat 20 oraz uczestnik mistrzostw świata U-20, które w 2019 roku odbyły się w Polsce. W 2019 roku obie reprezentacje mierzyły się u nas w meczu towarzyskim. Portugalczycy wygrali 1:0

Zaplanowany na 27 września mecz będzie trzecim spotkaniem podopiecznych Miłosza Stępińskiego w Turnieju Ośmiu Narodów – Elite League. Cztery dni wcześniej, biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Niemcami.

W czerwcowym spotkaniu Polacy pokonali na wyjeździe Włochów 1:0. Mecz miał podkarpackie akcenty. Wystąpili Dominik Marczuk ze Stali Rzeszów, pochodzący z naszego regionu bramkarz Kacper Bieszczad, Michał Rakoczy i Fryderyk Gerbowski ze Stali Mielec.

Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie młodzi kadrowicze grali już trzykrotnie. Ostatni raz 7 października 2021, gdy bezbramkowo zremisowali z Niemcami, towarzysko z Portugalią 9 września 2019 roku (0:1) i 31 sierpnia 2017 roku ze Szwajcarią (porażka 0:1). 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama