Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Ponad 35 różnych pajęczaków i skorpionów będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, która we wrześniu przyjedzie do Rzeszowa.

Wystawa “‘Fascynujący świat pająków i skorpionów”, która wcześniej zwiedziła już prawie całą Europę, będzie prezentowana w Rzeszowskim Domu Kultury w filii Słocina (ul. Ignacego Paderewskiego 154) w dniach 17-29 września. Wcześniej organizatorzy błędnie poinformowali, że wystawa będzie w październiku. 

Na ekspozycję składa się ponad 35 żywych okazów pajęczaków zamkniętych w szklanych terrariach. Wśród nich są m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti, jeden z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi, a także liczne skorpiony.

Ekspozycja ma charakter edukacyjny. – Naszym celem jest oswajanie ludzi z pająkami, opowiadamy o ich roli w przyrodzie, tłumaczymy, jak się zachowywać w ich obecności, dlaczego strach przed nimi jest bardziej przesadzony niż uzasadniony – mówi Maciej Kuta, twórca wystawy.

Podczas zwiedzania wystawy będzie także okazja wzięcia pająka do ręki. Najłagodniejsze ptaszniki będą wyciągane z terrarium o każdej pełnej godzinie.

Wystawę będzie można oglądać w godz. 10:00-18:00. Bilety kosztują: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), 5 zł (od ucznia w grupie szkolnej), 40 zł (rodzinny 2+2), dzieci w wieku do 4 lat mają bezpłatne wejście. Rezerwacja wycieczek dla grup szkolnych pod numerem 883 733 534. Bilety będą do kupienia tylko i wyłącznie za gotówkę przy wejściu na wystawę.

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: